YAŞAM
Giriş Tarihi : 13-04-2023 12:12   Güncelleme : 13-04-2023 12:12

DJI Agras T40 Özellikleri ve Fiyatları 

DJI Agras T40 Özellikleri ve Fiyatları 

 

Sektörünün önemli ismi olan DJI’a ait Agras drone'ları, zirai drone kategorisinde kullanılan en fonksiyonel cihazlardır. T10, T30 gibi modellerin yanında DJI Agras T40 özellikleri bakımından üst sekmende bulunan bir ilaçlama drone’udur. Agras T40 çalışma verimliliği ve püskürtme tankı hacmi gibi özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Maksimum püskürtme hızı, dakikada 12 litre olan bu drone; saatte 21.3 hektar alanı ilaçlayabilir. T40 aktif faz dizili radar ve binoküler sensöre sahiptir. Binoküler sensör, 360 derece çok yönlü engel algılama amacıyla tasarlanmış bir teknolojidir. Bunun yanında Agras T40, 10 dakika içinde 66 dekara kadar olan araziyi haritalandırabilmektedir.

Drone ile ilaçlamada güvenlik oldukça önemlidir. Zirai ilaçlar, insan sağlığı açısından tehlike arz eder. İlaçlama esnasında solunan kimyasal, çiftçilere zarar verebilir. Bununla beraber geniş tarım arazileri ilaçlanırken güneşe maruz kalmak da güneş çarpması veya yanıklara sebep olmaktadır. Bu gibi durumlar için özel olarak tasarlanan DJI Agras T40 özellikleri ile çiftçileri zararlı tarım ilaçlarından ve güneş yanıklarından korur.

DJI Agras T40 Drone Özellikleri

Son teknoloji ile üretilen DJI Agras T40 drone özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. T40; yüksek verimlilik, güvenlik, atıkların azaltılması ve çevrenin korunması gibi önemli özelliklere sahiptir. Koaksiyonel ikili motor sistemi ve 40 litre depo hacmi sayesinde profesyonel bir kullanım imkanı sunar. 50 kilogram (70 litre) serpme kiti bulunmaktadır. Bunun yanında ikili otomizer püskürtme sistemi ve DJI Terra aktif fazlı ve çoklu görüş sistemi vardır. Zirai operasyonların profesyonel bir şekilde gerçekleşmesi için püskürtme, haritalama, serpme ve ölçme gibi pek çok görevi gerçekleştirebilir. DJI Agras T40 özellikleri detaylı bir şekilde aşağıda listelenmiştir:

DJI Agras T40 Drone Fiyatları

Piyasadaki DJI Agras T40 drone fiyatları ortalama 30 bin $ ile 40 bin $ arasında değişiklik gösterebilmektedir. Teknik özellikler açısından kapasitesi yüksek bir cihaz olması sebebiyle diğer Agras modellerine göre fiyat farkı bulunur. DJI Agras T40, saatte ortalama 213 dekar, arazi ilaçlama kapasitesi ile sektördeki en güçlü drone’dur.

8 çekirdekli işlemcisi ile bu drone, 10 dakika içinde 66 dekarlık bir arazinin haritalanmasını sağlar. 7 inç'lik yüksek parlaklık veren geniş ekranı aracılığıyla yüksek ayrıntılarla daha geniş bir görünüm elde edilir. Ayrıca geliştirilmiş uzaktan kumandası sayesinde ve akıllı rota planlamasıyla arazi etrafında yürür. Bu durum verimliliği artırır. DJI Agras T40 drone fiyatları da bu verimliliğe bağlı olarak belirlenir. Tarımla uğraşanlar tarafından ilgiyle karşılanan Agras T40, piyasanın en kapsamlı drone’u olarak tanımlanabilir.

DJI Agras T40 2. El Drone Fiyatları

Sektördeki profesyonel cihazların başında gelen DJI Agras T40 2. el drone fiyatları yaklaşık 15 bin $ ile 20 bin $ arasında değişebilmektedir. İkinci el ürün alırken dikkat edilmesi gereken kurallar, drone alırken de önemlidir. İkinci el bir T40 drone almak istediğinizde cihazın fonksiyonlarından bir şey kaybedip kaybetmediği incelenmelidir. Bunun yanında piyasadaki diğer ikinci el T40 drone'lar ile fiyat karşılaştırması yapılmalıdır. Cihazda bulunabilecek herhangi bir arıza, tarımsal faaliyetlerinizi aksatabilir. Aynı zamanda bu durum ekonomik açıdan kar etmek isterken kullanıcıları zarara sokabilir. Cihazın batarya durumu, aksamlarındaki fonksiyonlar ya da kumandası detaylı bir şekilde incelenmelidir. Maliyet konusunda avantajlı duruma geçebilmek için güvenilir kaynaklardan ikinci el drone satın almanız önerilir.

DJI Agras T40 özellikleri hala işler durumda olması önemlidir. Cihazın kullanılma süresi, yıpranma ya da arıza durumu da fiyat belirleyen kriterler arasındadır.  T40’a ait parçalarda eksiklik ya da bozuk olma durumu da  2. el T40 fiyatlarını etkilemektedir.

DJI Agras T40 Drone Yorumları

Bir drone satın almadan önce drone'un çekim kalitesi, havada kalabilme kapasitesi, uçuş menzili gibi konular sıklıkla araştırılır. Ayrıca drone'un yanındaki ekipmanların çeşitliliği ya da drone'un garanti süresi gibi konular da kullanıcılara fikir vermektedir. DJI Agras T40 drone yorumları incelendiğinde bahsedilen bu özellikler hakkında ön bir bilgi edinebilirsiniz. Drone almadan önce bunun gibi kullanıcı yorumlarını dikkate almak, satın alınacak drone hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber internet üzerinden alışverişler popüler hale gelmiştir. Bu durum satın alınan ürünler hakkında kullanıcı yorumlarının oluşmasına sağlamıştır. Dolayısıyla pek çok üründe olduğu gibi drone satışlarında da online platformlar, kullanıcı yorumlarına yer vermektedir. DJI Agras T40 özellikleri hakkında detaylı bilgiye ve kullanıcılara ait yorumlara sayfamız üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

DJI Agras T40 Kaç Kg?

DJI Agras T40 drone modelinin toplam ağırlığı (piller hariç) 38 kilogramdır. Agras T40, deniz seviyesinde 90 kilogram püskürtme ve 101 kilogram yayılma ile maksimum kalkış aralığına sahiptir. 40 kilogram standart çalışma yükü bulunan bu cihazın 40 litre püskürtme tankı bulunmaktadır. T40 drone’ ait bataryanın ağırlığı ise 12 kilogramdır.

DJI Agras T40 İlaç Kapasitesi

T40 tarımsal drone, 40 Litre depo ve 50 kg (70L) serpme kitine sahiptir. DJI Agras T40 ilaç kapasitesi ile saatte 21.3 hektar alanı ilaçlayabilmektedir. Agras T40, bu gelişmiş teknolojisi ile çiftçilere hem ekonomik hem pratik uygulama sunar. Dakikada 12 litre maksimum püskürtme hızı bulunan bu cihazın püskürtme sistemindeki pompa tipi, manyetik tahrikli çark pompası şeklinde üretilmiştir. Çalışma ortamına ve püskürtme hızına bağlı olarak 50-300 mikron damlacık boyutu bulunmaktadır. Nozul miktarı 2 olan T40'ın nozul modeli ise LX8060SZ'dir.

DJI Agras T40 İçin Gerekli Ehliyet Hangisidir?

İHA sertifika/lisans müfredatı SHGM tarafından hazırlanır. DJI Agras T40 için gerekli ehliyet İHA 2 ehliyet programıyla alıabilmektedir. İHA eğitimi, özel şirketle tarafından verilmektedir. İHA 0, İHA 1, İHA 2 ve İHA 3 olmak üzere dört farklı kategoride eğitim programı bulunur. DJI Agras T40 özellikleri gereği, İHA 2 eğitim programı kapsamında yer almaktadır. İHA 2 eğitim programının sonunda lisans sahibi olursunuz.

Eğitim; 90 saat teorik, 36 saat de uçuş olmak üzere toplam 126 saatten oluşur. İHA 2, 25-150 kilograma kadar ağırlığa sahip olan drone türlerini kapsamaktadır. Bu sebeple DJI Agras T40 bu grupta yer alır. Bu drone, profesyonel kullanım gerektirdiği için eğitim sonunda sertifika yerine lisans verilir. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen İHA pilot lisansı temin edildikten sonra drone/İHA pilotu unvanı verilir. İHA 2 ehliyetine başvuru alt yaş sınırı 18’tir. Lisanssız uçuşlarda para cezasına çevrilemeyen hapis cezası uygulanır.