GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2023 13:19   Güncelleme : 19-01-2023 13:19

Mars Gıda’dan sokakta yaşayan hayvan dostlarımız için anlamlı destek

Kedi ve köpeklere yönelik mama üretimi yapan Mars Gıda, çatısı altında yer alan WHISKAS® ve Pedigree® markaları ile hayvanlar için daha iyi bir dünya misyonu ile hareket ediyor. Barınaklarda daha iyi şartlar altında yaşamlarını sürdürebilmeleri için hayvan dostlarımıza destek olan Mars Gıda, “Bir Mama Al, Onlar Da Doysun” kampanyası ile barınak hayvanlarına umut oldu.

Mars Gıda’dan sokakta yaşayan hayvan dostlarımız için anlamlı destek

 

Sahipsiz sokak hayvanlarına destek olmak için çalışmalar yürüten Mars Gıda, her yıl 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü kapsayacak şekilde Eylül ve Ekim aylarında projeler geliştiriyor. Barınaklarda yaşayan patili dostlarımızı unutmayan Mars Gıda, “Bir Mama Al Onlar Da Doysun” kampanyası ile 26 Eylül-9 Ekim 2022 tarihlerinde yapılan her Whiskas® ve Pedigree® mama satışlarından elde edilen gelirle İstanbul, Bursa ve Bodrum’da yer alan birçok barınağa mama bağışı gerçekleştirdi. Barınaklarda yaşayan kedilere ve köpeklere destek olan Mars Gıda, sokakta yaşayan patili dostlarımızı da unutmadı. Bu yıl üçüncü kez yola çıkardığı Patibüs aracı ile sokak hayvanlarının beslenmesi, geçici barınak sağlanması için İstanbul’un pek çok semtini ziyaret etti. Hayvan dostlarımızın beslenme ve yaşam alanlarını iyileştirmek için Patibüs ile yola çıkan ekip, üç günde toplam 280 km yol yaparak tüm İstanbul'da 25'ten fazla parkta kedi evleri kurdu. Yeni kedi evlerinde patili dostlarımız WHISKAS® mamaları ile beslendi. Patibüs’ün yolculuğunda sokaklara yaklaşık bir ton kuru mama dağıtılırken, 1000’e yakın kedi evi ve su kabı yerleştirildi.

 

 

Ev Arkadaşı Aranıyor projesi ile hayvan dostlarımıza umut oluyor

 

“Hayvanlar için daha iyi bir dünya” hedefi ile çıktığı “Ev Arkadaşı Aranıyor” projesi ile de patili dostlarımızı sahiplendirmeyi amaçlayan Mars Gıda, Göktürk Hayvan Sevenler Derneği ile birlikte çalıştı. Dernek ile yapılan çalışma ile patili dostlarımızın sahiplendirilmesi devam ediyor.

 

Türkiye, Belarus ve Kafkaslar Mars Genel Müdürü, Melih Evcimen konuya ilişkin yaptığı açıklamada, hayvan dostlarımıza daha iyi bir dünya sağlamak için çalışarak onların desteği ve sesi olmak istediklerini ifade etti. Evcimen sözlerine şöyle devam etti: “Mars Gıda olarak, patili dostlarımızın iyi şartlar altında sağlıklı olarak beslenmelerini önemsiyor, ürettiğimiz ürünlerle beraber onlar adına sosyal sorumluluk projeleri de geliştiriyoruz. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz “Bir Mama Al Onlar Da Doysun” kampanyamızla, ürünlerimizin satışlarından elde ettiğimiz gelirle üç barınağa mama desteğinde bulunduk. Sokaklarda yaşayan patili dostlarımız için ise ilk adımı bundan üç yıl önce attık. O gün ilk kez yola çıkardığımız Patibüs ile binlerce kedinin yaşamlarına dokunduk. Bu yıl da İstanbul’un çeşitli semtlerinde yer alan parkları ziyaret ettiğimiz Patibüs aracımız ile patili dostlarımıza umut olduk. Mars Gıda olarak, sokakta yaşayan patili dostlarımız için geliştireceğimiz destek projelerimiz önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edecek” dedi.

 

Mars Hakkında:

 

Mars, yüzyılı aşkın bir süredir, yarın istediğimiz dünyanın bugün nasıl iş yaptığımızla başladığı inancıyla hareket ediyor. Bu fikir, küresel bir aile şirketi olarak her zaman kim olduğumuzun merkezinde yer alıyor. Bugün Mars, çevremizdeki dünya üzerinde olumlu bir etki yaratma taahhüdünü doğrulayacak şekilde dönüşüyor, yenilik yapıyor ve gelişiyor. Kalite, sorumluluk, karşılıklılık, verimlilik ve özgürlük ilkesi ile hareket eden firma, çalışanlarıyarın gezegenin, insanlarının ve evcil hayvanlarının gelişebileceği bir dünya yaratmaya yardımcı olmak için her gün harekete geçme konusunda ilham veriyor.

 

133 bin çalışanı ile Mars’ın, çok çeşitli şekerleme, gıda ve evcil hayvan bakımı ürün ve hizmetleri var. Yıllık 40 milyar dolarlık satışla Mars, DOVE®, EXTRA®, M&M's®, MILKY WAY®, SNICKERS®, TWIX®, ORBIT®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, SKITTLES® gibi dünyanın en sevilen markalarından bazılarını üretiyor. BEN'S ORIGINAL™, WHISKAS®, COCOAVIA® ve 5™; ve evcil hayvan sağlığı hizmetleri AniCura, Banfield Pet Hospitals™, BluePearl®, Linnaeus, Pet Partners™ ve VCA™ aracılığıyla dünyadaki evcil hayvanların yarısına hizmet veriyor.