SPOR
Giriş Tarihi : 21-12-2022 10:15   Güncelleme : 21-12-2022 10:15

Rüştü Reçber TFF Kararını Açıkladı

Eski milli kaleci Rüştü Reçber, Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki, TFF-UEFA Futbol Gelişim Koordinatörlüğü görevinden ayrıldığını açıkladı.

Rüştü Reçber TFF Kararını Açıkladı

 

Türk futbolunun efsane isimlerinden Rüştü Reçber “Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi” etkinlikleri kapsamında söyleşiye katıldı. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gerçekleşen söyleşide Rüştü Reçber kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi.

‘SON 1 YILDIR NE YAPTIĞIMI BİLMİYORDUM’
Kariyerinden bahsederken “TFF’deki görevimden dün istifa ettim” diyen Reçber, “Son 1 yıldır orada ne yaptığımı bilmiyordum. Herhangi bir görev yoktu. Ayrılmamla ilgili kötü bir düşüncem yok. Ben TFF’de mümkün olduğunca hizmet etmeye çalıştım. Hizmet edemeyeceğinizi gördüğünüz zamanlar oluyor” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin kalecisi Altay Bayındır’la ilgili görüşleri sorulan Reçber, “Altay sorumluluk almayı seven, Fenerbahçe’ye çok katkısı olan bir kaleci. Genç yaşta kaptan oldu. Bu görevi de en iyi şekilde yerine getirdiğini görüyorum. Zaman zaman tepkiler oluyor, olacaktır da. Önemli olan bunları doğru şekilde algılayıp ilerlemesidir” cevabını verdi.

‘FAVORİM BREZİLYA’YDI’
Dünya Kupası’yla ilgili görüşlerini de dile getiren eski milli kaleci, “Favorim Brezilya’ydı. Messi eski takım arkadaşımdı, benim Barcelona dönemimde altyapıdan yeni gelmişti A takıma. Brezilya olmazsa Arjantin olsun istiyordum. Messi, Pele ve Maradona’nın yanına ismini yazdırdı. Dünya Kupası’nı alarak koleksiyonunu tamamladı” şeklinde konuştu.