GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2022 12:17   Güncelleme : 21-11-2022 12:17

Bulut Akacan ve Başarılı Yaşam Öyküsü

Bulut Akacan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti doğumlu olan ve oldukça dikkat çeken genç iş insanıdır. 1983 yılında Lefkoşa’ya bağlı Güzelyurt’ta dünyaya gelmiştir.

Bulut Akacan ve Başarılı Yaşam Öyküsü

Bulut Akacan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti doğumlu olan ve oldukça dikkat çeken genç iş insanıdır. 1983 yılında Lefkoşa’ya bağlı Güzelyurt’ta dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Amerika’da ekonomi bölümü bitirerek tamamlamıştır. 1991 yılında ise yeniden anavatana Kuzey Kıbrıs’a gelerek yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiştir.

İş hayatına başlama amacıyla geri dönen Bulut Akacan ile burada yaptığı faaliyetlerle ve şirketler grubunu büyütmesi ile Kıbrıs’tan oldukça başarılı bir iş insanı olmuştur. İnşaat sektörü dışında tekstil perakende alışveriş ve kamusal faaliyetleri ile birlikte pek çok başarılı projeye imza atmıştır. Akacaksın holding şirketler grubunu genişleterek kıvrık Kuzey Kıbrıs’ta bir ilk olmayı başarmıştır. Aynı zamanda petrol projeleri ve çeşitli Alışveriş merkezi projeleri ile birlikte kamusal faaliyetlere de imza atmıştır.

Bulut Akacan Hakkında Merak Edilenler

Bulut Akacan kimdir konusu sıklıkla merak edilmesi ile beraber özellikle iş insanının başarılarla dolu bu hayatı dikkat çekiyor. Sosyal yaşamda Spor ile ilgilenmesini ve Girne spor kulübünde başkanlık yapmasıyla faaliyetlerini sürdürmüştür. Aynı zamanda pek çok dernek başkanlığı yaparak sosyal sorumluluk projelerini imza atmış ve yaptığı yardımlarla da ön plana çıkmıştır.

Akacan Eğitim vakfı ile de bulut aka canlı faaliyetlerine devam edip aynı zamanda eğitim alanında pek çok kişiye sosyal sorumluluk şeklinde yardımcı olmaya devam ediyor. Perakende mağazacılık alanında yaptığı başarılar sosyal yaşamdaki yardımları ve sporla olan ilgisi ile başarılı iş insanı oldukça dikkat çeken bir isimdir.