GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2022 10:28   Güncelleme : 07-11-2022 10:28

Panel Çit Ürünleri

En popüler çit modellerinden biri olan panel çit, farklı alanlarda sevilen ve kullanılan bir sistemdir. Yapısı güvenlik ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilir.

Panel Çit Ürünleri

En popüler çit modellerinden biri olan panel çit, farklı alanlarda sevilen ve kullanılan bir sistemdir. Yapısı güvenlik ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilir. Bahçe, park, iş yeri, arazi vb. alanlara gölge sağlamak amacıyla tasarlanmış metal çit ürünüdür. Özel alanlarda yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için kullanılır. Modern görünümü ve şıklığı sayesinde etrafınızda kötü bir görüntü oluşturmayacaktır.

Pratik kullanım ve kurulum açısından fiyat açısından da tercih edilmektedir. Birbirlerine kolay bağlanabilmelerinin yanı sıra yer değiştirme ve nakliye gibi durumlarda kolaylıkla demonte edilebilirler. Toprak veya beton zeminlere uygulanabilir. Aynı zamanda bir dış cephe çiti olarak da bilinir. Duvar gibi alanlara da monte edilebilir.

Panel Çitler Neden Kullanılır?

Genellikle güvenlik açısından önemli alanlarda çevre güvenliği için kullanılır. Zararlı hayvanlardan korunmak ve insanlardan zarar gelmesini önlemek için kullanılırlar. Panel çitin yapısından dolayı uçları keskindir, ancak yüksek güvenlik ve uzun ömür için üzerine kanatlı solungaç ağları takılabilir. Eskimeye karşı dayanıklı olduğu için uzun ömürlüdür. PVC ve galvaniz telden yapıldığı için rengi solmaz ve yıpranmaz. Güneş ışığına dayanıklıdır. Yıllar boyunca hiçbir değişiklik yapmadan güzel görünümünü ve şık yapısını korumuştur. Zaten bahçelerin vazgeçilmezi olan panel çit ürünü, kişiye özel de üretilebilir.

Simetrik görünümünden dolayı göze hoş gelmektedir. Yeşil kenarı ile ortama doğal bir görünüm kazandırır. Diğer tellerden farklı olarak bükülmeye, sarkmaya, kırılmaya ve korozyona karşı dayanıklı olduğu için şeklini kaybetmeden yıllarca güzel görünümünü koruyabilir. Siyah panel çit şeklinde de üretilmektedir. Favori rengi yeşil olsa da siyahın uygulandığı alanda da aynı şıklıkla ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz.

Panel Çitlerin Özellikleri Nelerdir?

Panel çit, yatay olarak paralel sıralar halinde yerleştirilmiş, düzenli aralıklarla tutturulmuş dikey panolardan oluşan bir çit türüdür. Tipik bir gönderi aralığı 12 inç (30 cm) aralıklı olacaktır, ancak bazı stillerde 8 inç boşluk olabilir. Panel çitler, kurulum kolaylığı, dayanıklılığı, çok yönlülüğü, düşük maliyeti ve estetik görünümü ile popülerdir. Bu çitler herkes tarafından kolayca kurulabilir. Ayrıca geleneksel ahşap çitlerden çok daha fazla yerleştirme özgürlüğüne izin verirler.

Panel çitler üç temel bölümden oluşur; direkler, paneller ve raylar. Raylar, her panel sırasının üst ve alt kısmı boyunca uzanan metal şeritlerdir. Her panel iki parçadan oluşur; üst parça üst raya, alt parça alt raya bağlanır. Sağlam bir çit oluşturmak için paneller çivi veya vida kullanılarak bir arada tutulur. Çit doğru yapılmışsa, keskin kenarlar veya boşluklar olmadan sağlam ve dayanıklı görünmeli ve hissetmelidir.

Panel Çit Alma Noktası

Paneller, insanlar ve hayvanlar arasında sağlam bir bariyere ihtiyaç duyduğunuz her yerde kullanılabilir. Bu çitlerin, okula yürürken çocukları trafikten korumada etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca, çiftlik hayvanlarının mülkten kaçmasını engellemek veya evcil hayvanların serbestçe dolaşmasını önlemek için de mükemmeldirler. Paneller ayrıca köpeklerin ve küçük çocukların suya girmesini önlemek için yüzme havuzlarının çevresinde kullanım için idealdir. Bu çitlerin birçok kullanımı vardır, ancak bunlar öncelikle istenmeyen misafirleri dışarıda tutmak için tasarlanmıştır. Her türlü kullanım için gereken çitleri Hakan Panel Çit sitesinde bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.hakanpanelcit.com/tr/