SAĞLIK
Giriş Tarihi : 31-08-2022 10:10   Güncelleme : 31-08-2022 10:10

Cildimizi Yazın ve Kışın Korumanın Yolu

Güneş ışınları cilde hem faydalı hem de zararlıdır. D vitamini sağlaması açısından güneş enerjisi vücut sağlığı için büyük önem taşımaktadır.

Cildimizi Yazın ve Kışın Korumanın Yolu

Güneş ışınları cilde hem faydalı hem de zararlıdır. D vitamini sağlaması açısından güneş enerjisi vücut sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Ancak ne yazık ki cilt üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayı cildi güneş ışınlarından korumak gerekir. Cilt bakımı önemlidir. Bununla ilgili hala birçok iyi bilinen yanlış anlama var, bunlardan biri güneş kreminin sadece yaz aylarında kullanılması gerektiğidir.

Bu hataya düşmemek için yaz ve kış aylarında cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korumanız önemlidir. Güneş kremi, güneşten ve kışın kardan korur. Işığın yansımasının cilt üzerinde olumlu bir etkisi yoktur. Cilt ışığı filtreleyemez, bu nedenle ışığı ortadan kaldırmak ve cildin nemini ve doğal ışıltısını korumak gerekir. Bu nedenle kış aylarında güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmak zarlı olacaktır.

Cildinize Güneş Kremi Kullanmanın Önemi

Yazın sıcak günlerde çok dikkatli olmanız ve güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmamanız gerekiyor. Cildi koruma amaçlıdır. Aksi takdirde kuru cilt ve özellikle cildinizde oluşan güneş lekeleri ile ciddi şekilde mücadele etmeniz gerekecektir. Bunu önlemek için önlem alın cilt bakım ürünleri ve yüksek korumalı bir güneş kremi kullanın.

Güneş koruyucuları satın almadan önce özelliklerini okumak ve koruma sağladıklarından emin olmak gerekir. Her cilt için cilt bakımı ve kullanılan ürünler farklıdır. Ancak güneş kremi söz konusu olduğunda tüm cilt tipleri ile uyumlu olma özelliği ile dilediğiniz güneş kremini kullanabilirsiniz. Ama sadece içeriğinden ve özelliklerinden eminseniz kullanabilirsiniz. Kore cilt bakımı ürünleri arıyorsanız Koreandbeuty sitesinden ulaşabilirsiniz.