GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2022 16:19   Güncelleme : 02-08-2022 16:19

Boşanma Davasında Avukatın Rolü

Boşanma davası eşler arasında sorunların başlaması ile akla gelen bir durumdur. Bu durumda çiftler beraber olarak bu kararı alır.

Boşanma Davasında Avukatın Rolü

Boşanma davası eşler arasında sorunların başlaması ile akla gelen bir durumdur. Bu durumda çiftler beraber olarak bu kararı alır. Hiç kimse severek sevinçle mutlulukla yaptığı evliliği bitirmek istemez fakat bazen evlilik o kadar sor bir hal alır ki boşanmak iki taraf için de daha doğru bir karar haline gelir. Bundan dolayı evliliği sürdürmek yerine boşanmayı tercih ederler. Bunun için Bursa boşanma avukatı sizlere her konuda destek olur. Boşanma sürecinde yapılması gerekenler hakkında size detaylı bilgi verir ve bu süreci en kolay şekilde atlatmanıza yardımcı olur. Bu neden ile boşanmaya karar verdiğiniz zaman ilk işiniz muhakkak alanında uzman bir avukat ile görüşmek olmalıdır. Eşiniz ile anlaşmalı boşanma davası açmaya karar verdiyseniz süreç çok daha hızlı ilerler ve anlaştığınız konular üzerine bir prosedür hazırlanır ve buna göre antlaşma imzalanır ve imzalar atılarak mahkeme gününün gelmesi beklenir. Mahkeme günü de hakim karşısında sözlü beyanlarınızı belirterek boşanma talebinizi iletirsiniz. Bunun üzerine boşanma işlemi gerçekleşir

 

Boşanma Davası Süreci

Boşanmaya karar veren kişiler öncelikle boşanma davası nasıl açılır? Diye araştırma yapar. Fakat etraftan alınan kulaktan dolma bilgiler ile bu süreç yürümez bu nedenle bir avukat ile çalışmak sizler için çok daha faydalı olacaktır. Hem süreci doğru bir şekilde yönetmek hem de doğru bilgiler almak için muhakkak bir avukata danışmalısınız. Avukat bu süreç de size en doğru bilgileri verecektir. Anlaşmalı boşanma davasında da çekişmeli boşanma davasında da avukata ihtiyaç vardır. Fakat çekilmeli boşanma davasında avukatın rolü çok daha önemlidir. Söyle ki hiçbir avukat sizlere boşanın ya da boşanmayın şeklinde bir öneride bulunmaz fakat sizi bu zor süreçte en iyi şekilde yönlendirerek doğru kararlar almanızı sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle çekişmeli boşanma davalarında iyi bir avukat bularak hem mal paylaşımı hem velayet gibi konularda gerekli bilgileri size sunarak hem maddi hem de manevi olarak zarara uğramanızı engeller ve bu süreci zararsız bir şekilde halletmenize destek olacaktır.

 

Boşanma Davası Avukatları

Boşanma davası üzerine çalışan birçok avukat vardır. Her şehirde birçok avukat bulunmaktadır. Kimisi şehir dışında da iş alarak çalışmalarını yönetmektedir. Sizlerde bulunduğunuz şehirde avukatlar ile görüşerek kendinize uygun olan bir avukat seçebilirsiniz. Bursa da oturan kişiler Bursa avukat ofislerini gezerek birçok avukat ile görüşme fırsatı bularak kendinize yakın bulduğunuz bir avukat ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle bu süreçleri çok daha rahat ve kendi lehinize doğacak kararlar ile atlatabilirsiniz. Sizler de bu tarz durumlarda muhakkak bir avukattan yardım almalı ve tüm adımları boşanma avukatı yönlendirmeleri ile atmalısınız. Böylelikle çok daha kolay bir şekilde bu süreci geçirmeniz mümkün olacaktır.