GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2018 22:45   Güncelleme : 01-07-2022 22:47

Abdurrahman Tutar Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı Filminde

Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’nın gerçekleştirdiği Ahlat Ağacı isimli Dram türündeki 2018 çıkışlı sinema filmidir.

Abdurrahman Tutar Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı Filminde

Yönetmenliğini  Nuri Bilge Ceylan’nın gerçekleştirdiği Ahlat Ağacı isimli Dram türündeki  2018 çıkışlı sinema filmidir. Ebru Ceylan ve Akın Aksu ile birlikte kaleme alınmıştır. Baş rollerinde Aydın Doğu Demirkol, Murat Cemcir ve Bennu Yıldırımlar yer almaktadır. Abdurrahman Tutar filmde ‘’Seydi’’ karakterine can vermiştir ama oyuncu Tutar’ı filmde yeterince görememiştik, gelin nedenine geçmeden önce filmin konusunu hatırlayalım.

Ahlat Ağacı Filminin Konusu Nedir ve  Nerede Çekildi?

Üniversitede son sınıf öğretmenliğini bitirdikten sonra memleketi olan Çanakkale’nin Çan ilçesine dönen Sinan, işsiz bir şekilde günlerini geçirmektedir. Bir yandan hayali olan kendi yazdığı Ahlat Ağacı adlı kitabını bastırabilmek için gerekli maddi kaynağı kapı kapı dolaşıp ararken, diğer yandan da etrafındakilerle, ailesiyle ve özellikle babası İdris’le birçok sorun yaşamaktadır.

Abdurrahman Tutar Ahlat Ağacında Seydi Karakterine Can Verdi

71’inci düzenlenen Cannes Film Festivalin’de büyük ödül Altın Palmiye için yarışan Nuri Bilgi Ceylan’ın yönettiği Ahlat Ağacı’nın ilk gösterimi yapıldı. Sinan’ın yakın arkadaşlarından biri olan Seydi isimli karakteri Abdurrahman Tutar canlandırırken, Sinan karakterini Doğu Demirkol hayat vermiştir. Filmin uzun olması gerekçesiyle kurguda yan karakterler filmin ana konusundan biraz uzak olduğu düşünülmektedir. Peki Abdurrahman Tutar kimdir gelin birlikte tanıyalım.

Abdurrahman Tutar Kimdir?

Abdurrahman Tutar, 25 Ocak 1995 yılında Erzindan’da doğdu. Adnan Menderes Üniversitesi’nde Yaratıcı Drama eğitimi alan, Abdurrahman Tutar Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden mezun oldu. 25’ten fazla tiyatro oyunu yöneten Tutar ‘’Klavye Delikanlılrı’’, ‘’Ahlat Ağacı’’ gibi yapımlarda yer aldı.