GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2022 16:42   Güncelleme : 27-06-2022 16:42

Balıkesir Oto Ekspertiz Firmaları Listesi

Balıkesir Oto Ekspertiz Firmaları Listesi

 

Balıkesir Oto ekspertiz birçok firmaya sahip olan illerimizden biridir. Kaliteli ve uzman ekip sayesinde mutlu müşteri hedefleyen bu firmalar sadece ekspertiz hizmeti vermemektedir. Güven ve hem maddi hem manevi tatmin sağlamaktadırlar. Araç satın almadan önce yapılan ekspertiz işlemi ile kişiler hem kara geçmekte hem de mutlu olmaktadırlar. Günümüz ekonomik koşulları her kuruşun ne kadar değerli olduğunu bize göstermektedir. Hem alacağınız aracı uzun süre rahatça kullanmak için hem de aracı bir yatırım alanı görmek için ekspertiz mutlaka yapılması gereken bir işlemdir.

 

Oto ekspertiz ne demektir?

Oto ekspertiz, aracınızı ister ikinci el olsun ister sıfır almadan önce uzmanlar tarafından iç, dış tüm aksamlarının kontrolünün yapılması işlemdir. Bu işlemleri yetkinliğe ve çeşitli belgelere sahip firmalar ile gerçekleştirmek önemlidir. Kaliteli hizmet kaliteli bir yaşamı getirecektir. İkinci el bir aracı ekspertiz yaptırmadan satın almak oldukça riskli olacaktır. Her ekspertize de güvenmek doğru olmayacaktır. Her zaman dikkatli ve sorgulayıcı olmak önemlidir. Hatta araçlar hakkında bir miktar bilgi sahibi olmak da bu süreçte faydalı olacaktır.

 

Oto ekspertiz firmaları hangi işlemleri yapar? İşlemler ne kadar sürmektedir?

İlk aracın dış temizliği ile işlemlere başlanabilir. Dış aksamları kontrol ederken kirlilik yanıltıcı olabilecektir. İç detaylara geçmeden önce görünüm olarak tüm detaylar incelenerek rapora gerekli notlar alınır. Sonra mekanik aksam, elektik aksamı ve diğer tüm ince detaylar kontrol edilir, çalışmalar, testler yapılır ve tüm sonuçlar kaydedilir. Sırasıyla boya ve kaporta kontrolü, iç aksam kontrolü, akü test, fren test, DYNO test, tramer sorgulama, süspansiyon test, yanal kayma test, lastik ve jant kontrolü alt aksam kontrolü yapılacaktır. Bu testler ve incelemeler yapılırken teknik cihazlar ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar işlemlerin daha kısa sürede daha doğru sonuçlar vermesini sağlamaktadır. Ekspertiz işlemleri genelde 1-2 saat kadar sürmektedir. Sonuç raporunun tarafınıza ulaşması ise bir haftayı bulabilmektedir. Raporun sonucuna göre aracı alıp almamaya karar verilebilmektedir.

 

Kaliteli bir Ekspertiz uzmanı nasıl olunur?

Kaliteli bir ekspertiz uzmanı olabilmek için her şeyden önce araçları ve bu konudaki tüm teknik detayları sevmek gereklidir. Gerekirse bu alanlarda hizmet sektörlerinin çeşitli kollarında çalışmak iyi olacaktır. Deneyim sahibi olmadan anlaşılamayacak bir dal olan otomobiller her gün gelişen, yenilenen teknolojilere sahiplerdir. Bunu dışında eğitim alınması da önemlidir. Özel kurs merkezleri bu konularda sertifika programları da düzenlemektedir. Kanunların belirttiği şartlarda sağlandıktan sonra kaliteli bir ekspertiz uzmanı olmak kaçınılmazdır. En önemli konu işini sevmek bu konuda kendini eğitmek ve olabildiğince deneyim kazanmaktır.

 

Balıkesir oto ekspertiz firmaları

Balıkesir ili içerisinde olan ekspertiz firmaları;

 

EXPERİX Balıkesir Oto Ekspertiz

 

Balıkesir Oto Ekspertiz

 

Pilot Garage Balıkesir Oto Ekspertiz

 

Ekspertiznet Balıkesir Oto Ekspertiz

 

Dynobil Oto Eskpertiz

 

Gönen Pilot Garage Oto Ekspertiz

 

Gönen Oto Rapor 4x4 Tse Belgeli Oto Ekspertiz

 

Gönen Oto Ekspertiz

 

Hospitacar Yetkili Oto Ekspertiz

 

Pilot Oto Garage Balıkesir

 

Oto Röntgen Balıkesir Oto Ekspertiz

 

Test Mobil Oto Ekspertiz Balıkesir

 

Ekspertiz firmalarını sayısı sürekli artmaktadır. Burada en iyi firmayı seçebilmek için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Referansları olan, köklü, gerekli belgelere sahip, kurumsal ekspertiz firmaları müşteri memnuniyeti için çalışacaktır. Firmaların sahip olması gereken belgelerden olan hizmet yeterlilik belgesi Türk Standartları Enstitüsü’nden alınmalıdır. Firmalar ayrıca bağımsız ve tarafsız olmalıdır. Balıkesir Oto Ekspertiz firmalarının kalitesi ile de öne çıkan bir ilimizdir.