GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2022 09:14   Güncelleme : 23-06-2022 09:14

Balıkesir İmplantı ve Öncesinde Yapılması Gerekenler

İmplant, eksik dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlayabilmek için çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür.

Balıkesir İmplantı ve Öncesinde Yapılması Gerekenler

İmplant, eksik dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlayabilmek için çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. Balıkesir implant tedavisi ile gerçek diş kalitesinde ve konforunda dişlere sahip olabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak ön muayeneden geçmeniz yeterli olacaktır. Eğer uzman hekim implant için uygun bir ağız ve diş yapınız olduğunu belirtirse gerekli süreç başlayabilmektedir.

Balıkesir İmplantın Uygulanışı
Muayene: Bu etap hastanın genel sağlık ve diş muayenelerinden oluşmaktadır. Hastanın genel sağlık durumu implant’a elverişli ise, çekilecek özel röntgen ve ağızdaki dişlerin durumuna göre, kullanılacak implant tipi ve uzunluğuna diş hekimi karar vermektedir. İmplant’a ve sonradan implantın üzerine proteze karar verecek doktorun tecrübeli olması oldukça önemlidir.

Operasyon: İmplantın yerleşimi lokal anestezi ile gerçekleşmektedir. İşlem yapılacak olan implantların sayısına bağlı 30-90 dakika arasındadır.

İyileşme etabı: İmplant yerleştirildikten sonra, kemik ile bütün hale gelmesi için belli bir zaman geçmesi gerekir. Bu zaman dilimi 3-6 ay arasındadır. İyileşme safhasında gerektiğinde hastaya geçici protez yapılmaktadır. Hastalar uygulanan implantların üstüne çok yüklenme yapmadan normal beslenmeleri sürdürmektedirler. İyileşme süresince implantı uygulamakta olan Balıkesir çene cerrahı belirli aralıklar ile hastayı kontrollere çağırmakta ve gerek gördüğünde tekrar röntgen isteyebilmektedir.

İmplant üst yapısının yerleştirilmesi: İmplantlar genellikle iki parçadan meydana gelmektedir. Birincisi çene kemiğine yerleştirilen silindir şeklinde olan parçadır. Protez yapımında kemik içerisindeki birinci parça ile uyumlu abutment denilen ikinci bir parça daha bulunmaktadır. İyileşme süresi tamamlanan birinci parçanın çevresi sağlıklı kemik ile sarılmasından sonra üst yapı yapılır.
Protezin yapılması: Üst yapının ölçüsü alınmaktadır. Protez bilinen yöntemler bitirilmektedir.
Kaynak: https://balikesirimplant.com/