TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 07-06-2022 12:45   Güncelleme : 07-06-2022 12:45

Legrand hareket sensörleriyle enerji verimliliği ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayın

Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik çalışmalarına yönelik ürün ve hizmetler sunan Legrand, geliştirdiği yenilikçi hareket sensörleriyle enerji tasarrufuna destek oluyor.

Legrand hareket sensörleriyle enerji verimliliği ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayın

Çevreyi ve doğal kaynakları koruma gerekliliğinin farkında olan Legrand, pasif kızılötesi, ultrasonik ve mikrodalga algılama teknolojilerini kullanarak yaşam alanları için çevreye duyarlı yüksek teknolojide çözümler sunuyor. 

Canlılar üzerindeki ışınları algılayan pasif kızılötesi hareket sensörleri, vücut ısısı ve hareket gibi kızılötesi enerji kaynaklarına reaksiyon vererek 45-90 m2 ve daha küçük alanlardaki hareketi rahatlıkla algılayabiliyor. Dual teknoloji adı verilen hem PIR hemde ultrasonik teknolojisine sahip aydınlatma yönetimi sensörleri ise yüksek frekanstaki ses dalgalarıyla sinyaller yollayarak sensörün hareketi algılamasının yanı sıra  aktivite seviyesinin düşük olduğu ve yüksek hassasiyet istenilen daha geniş ortamlarda da ideal bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan Legrand’ın geliştirdiği mikrodalga teknolojisine sahip aydınlatma yönetimi sensörleri kullanıcısına maksimum hassasiyet ve enerji verimliliği sağlıyor. Aydınlatma yönetimi sensörlerinin uzaktan kumanda ile değiştirilebilen zaman, gün ışığı ve hassasiyet gibi ayarlar kullanıcıya maksimum konfor sağlıyor.

Son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği koridor, banyo, WC, otopark ve bahçe gibi ortak alanlarda kullanılan hareket sensörleriyle de Legrand, kullanıcısının az maliyetle en yüksek verimi elde edebilmesine yardımcı oluyor.