GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2022 13:19   Güncelleme : 28-04-2022 13:19

Bulut Sunucu Seçenekleri

Bulut sunucuları, bulutta birden çok uygulama çalıştırmanıza izin veren bir sanallaştırma biçimidir.

Bulut Sunucu Seçenekleri

Bulut sunucuları, bulutta birden çok uygulama çalıştırmanıza izin veren bir sanallaştırma biçimidir. Bu, aynı uygulamanın farklı örneklerini farklı bulut sunucularına dağıtarak yapılır. Bu tür sunucunun ana avantajı, Windows, Linux ve hatta şirket içi sunucular dahil olmak üzere çeşitli platformlarda çalışacak şekilde yapılandırılabilmesidir. Ayrıca şirketlerin ek donanım satın almak zorunda kalmadan dahili ağlarını ölçeklendirmelerine olanak tanır. Bulut sunucuları, raflar ve kablolar gibi fiziksel altyapı gerektirmedikleri için yaygın olarak VPS (sanal özel sunucu) olarak da adlandırılır.

Bulut sunucu, maliyetleri düşürmenin, üretkenliği artırmanın ve işinizi hızlandırmanın harika bir yoludur. Web uygulamalarından mobil uygulamalara kadar her türlü yazılım uygulaması için kullanılabilir. Yani bu sunucular birçok şekilde kullanılabilir.

Bulut sunucuları, iş istasyonunuzda fiziksel olarak bulunmasanız bile verilere her yerden erişmenize olanak tanır. Bunun dünyanın herhangi bir yerinden bilgilere erişebilmek ve aynı zamanda ağınızdan geçmek yerine iş istasyonunuza uzak bir bağlantıyla bağlanarak bilgilere hızlı bir şekilde erişebilmek gibi birçok avantajı vardır. İxirhost sitesinden bu alanda hizmet almak mümkündür.

Yüksek Performanslı Sunucular

Bulut sunucularının en büyük avantajı, geleneksel bilgisayarlardan daha güvenli olmalarıdır: SSL (Güvenli Yuva Katmanı) ve SSH (Güvenli Kabuk) gibi, bilgisayar korsanlarının veya diğer davetsiz misafirlerin yetkisiz erişim ve denetim elde etmesini imkânsız kılan şifreleme teknikleri kullanırlar. Sunucu kiralama için İxirhost sitesini ziyaret ederek farklı seçenekleri görebilirsiniz.

Kaynak: https://www.ixirhost.com/cloud