GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2022 17:34   Güncelleme : 26-04-2022 17:34

Genç girişimci ve yazar denilince ilk akla gelen isimlerden biri olma yolunda hızla yürüyen Emir Keşan ile röportaj gerçekleştirdik.

Genç girişimci ve yazar denilince ilk akla gelen isimlerden biri olma yolunda hızla yürüyen Emir Keşan ile röportaj gerçekleştirdik.-Merhaba Emir Bey nasılsınız?
+İyiyim çok teşekkür ederim sizler nasılsınız?
-İyiyiz çok teşekkür ederiz.

-Hemen konuya girmek istiyorum aslında :) İnsanlar çok merak ediyorlar. Klasik bir soru e-ticaret alanına nasıl başladınız?

+Benim de sürekli karşılaştığım soru bu. :) Bir gün çalıştığım iş yerindeyim, kendi kendime dedim ki, “Evet maaş alıyorum, yetiyor da, ama neden kendi işimi kurmuyorum ve daha çok para kazanmıyorum.” Bu şekilde düşünürken araştırmalara başladım, ne yapacağıma, neler satabileceğime dair pazar araştırması yaptım ve buldum. Sonra sayfalarımı oluşturup ürün yükleyip satışa başlamak kaldı, tabii destekleyip yardımcı olan sevdiklerim vardı yanımda, güç verdiler.

-Destek verenlerin olmasaydı olmazmıydı?
+Destek ve motivasyon çok önemli. Özellikle yanınızda gerçekten olacak dostlar edinin. Tek başına motive olamayabilir insan.

-Girişimcilik dışında başarılı bir yazarsınız. Son kitabınız Yurt dışında da satışa çıkmış. Peki nasıl bir yolculuktu bu?
+Güzeldi. Beklemediğim olaylar gerçekleşti. Türkiye’de çok başarılı yazarlar var. Ben benim bu kadar ilerleye bileceğimi düşünmemiştim. Olmaz diye bir şey yokmuş. Heyecan verici şeyler yaşadım. Yurt dışında farklı bir dile çevrildi kitabım ve oradaki insanlara da ulaştı. Hem şaşırıyorum, hem seviniyorum. Ama gurur duyuyorum.

-Yeni kitap geliyor mu?
+Kitap muhakkak gelecek fakat zaman şu ara değil. Çünkü bu kitap 1 yıl oldu, ilk gün ki heyecanı devam ediyor. Farklı ülke ve insanlara ulaşmaya başladı, biraz daha geçsin yeni kitaba başlayacağım elbette.

-Özel hayatınıza değinmek istiyorum birazda. Kimseyle adınız geçmiyor. Hayatınızda biri var mı? :)
+Hayatımda biri yok. Ama olmasını çok istiyorum. 30 yaşındayım ve sanırım vakti geldi. Daha önce biri olmasını istemiyordum. Sanırım fikrim değişti. :)

-Son olarak. Farklı plan ve projeleriniz var mı? Varsa nelerdir?
+Aslında zaman zaman oluyor. Uygun olmadığını fark edip vazgeçiyorum. Bir kaç bir şey var aslında ama kesin değil. Net olan şeyleri sosyal medya hesaplarımdan paylaşıyorum zaten. Televizyon programı var mesela, evet diyemiyorum. Çünkü televizyon beni çok yoruyor. Hem fiziken hem de ruhen çöküyorum. Eğlenceli bir şey olursa bakarız.

-Okuyucularımıza ve sizi sevenlere söylemek istediğiniz bir şey var mı?
+Hepsini çok seviyorum. Kendilerine dikkat etsinler ve her zaman istediklerine ulaşmak için savaşsınlar. Bir gün Allah mutlaka karşılığını veriyor. Kulu çabalarken, onu eli boş çeviremiyor. Gerekirse başka kapı açıyor. Herkese sevgiler...