GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-04-2022 12:05   Güncelleme : 16-04-2022 12:05

Hurda Nedir? Ne İşe Yarar Kimler Bu iş İle Uğraşır?

Hurda kullanım dışı olan malzemelerin fazlalığı olarak nitelendirilmektedir.

Hurda Nedir? Ne İşe Yarar Kimler Bu iş İle Uğraşır?

Hurda kullanım dışı olan malzemelerin fazlalığı olarak nitelendirilmektedir. Her ürün belli bir kullanım süresine eriştikten sonra hurda olma potansiyeline sahiptir. Hurdalar birçok metalleri içinde barındırdıkları için aslında çok önemli birer ürün olarak elimizde kalmış olmaktadır. Ancak kullanım amacına hizmet etmediği için artık sadece hurda statüsünde görünmektedir.

Makine hurdası, fabrika hurdası, inşaat hurdası, yıkım hurdası gibi büyük hurda yığınları da olmaktadır. Sadece bir küçük parçanın hurdasından kurtulmak kolay olsa da bu her zaman aynı olmamaktadır. O yüzden Tekirdağ hurdacı sizlere destek olmakta ve sizlerin bu büyük yığınların kurtulmanıza destek olmaktadır. Hurdacıların içinde her biri büyük kapasiteye hitap edemez olsalar da İstanbul hurdacı ve Kırklareli hurdacı olarak bizler size çevre kirliliğini önlemede ve ekonomiye destek olmada en doğru hizmeti sunmaktayız.

Hurda Piyasası Neye Göre Belirlenmektedir?

Hurda Piyasası günlük olarak değişiklik göstermek ile beraber bu değişikliği etkileyen belli faktörler de olmaktadır. Hurda piyasası dünya çapında bir piyasadır. Londra Metal borsası bunun yansımalarının değerlendirildiği ve yön bulduğu noktadır. Bu noktada tüm etkenler değerlendirilerek piyasa şekillenmektedir.

 Bu etkenler yakıt fiyatları olmakla beraber, arz talep dönüşümü, ham madde piyasası, ithalat maliyetleri de etki etmektedir. Tüm bunlara paralel olarak değişen günlük piyasa gün içinde de ciddi değişikliklere gidebilmektedir. Bu sebeplerden dolayı ile güvenilir hurdacılar ile çalışmakta fayda vardır. Hurdacı Burada adresinden hizmet alabilirsiniz.