GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2022 08:31   Güncelleme : 30-03-2022 08:31

Hem En Çok Okunan Hem de En Çok İzlenen Yapıt: Harry Potter ve Felsefe Taşı

Hem En Çok Okunan Hem de En Çok İzlenen Yapıt: Harry Potter ve Felsefe Taşı

 

Dünyanın en çok izlenen ve bilinen film serisinden biri olan Harry Potter, J.K. Rowling’in aynı adlı kitap serisinden bir uyarlamadır. Bu serinin ilk kitabı ve filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı, çıktığı zamandan beri büyük ses getirmiştir. Bir çocuk ve gençlik kitabı olmanın ötesine geçerek birçok yaştan insanı kendisine hayran bırakmıştır. Filmlerin çekilmesi ile de kitaba olan talep daha çok artmıştır.

Anlaşılması oldukça kolay fakat dünyası bir o kadar geniş ve zengin olan bu büyücü dünyasının, birçok hayranı bulunmaktadır. Akıcı bir anlatıma yer veren yazar J.K. Rowling, Harry Potter kitap serisinin ardından dünyaca tanınan bir yazar haline gelmiştir. 7’den 70’e, birçok yaş grubuna ve farklı zevklerdeki insana aynı anda hitap edebilmek, bir kitabın en büyük başarılarından biridir.

Harry Potter Serisi

Harry Potter serisinin ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı romanının konusu, Harry Potter’ın büyücü olduğunu fark etmesi ve büyücülük okulu olan Hogwarts’a yolculuğunu anlatır. Burada yaşadıkları ve ailesi hakkındaki gerçekleri öğrenmesi ile de olaylar gelişir. Büyücülük dünyasını bu kadar ayrıntılarıyla anlatan nadir kitaplardan biridir Harry Potter. Bu yüzden, yalnızca fantastik kitap severlerin değil aynı zamanda bu alan ile daha önce ilgilenmemiş olanların bile dikkatini çekmeyi başarmıştır. İyi ve kötü büyücülerin olduğu bu dünyada, Harry Potter ve arkadaşları amaçlarına ulaşmak için zorlu yolculuklara atılırlar. Bu fantastik evrene dair birçok terim, Harry Potter kitap serisinden geçmiştir.

Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitap

Toplamda 7 adet kitap serisinden oluşan Harry Potter’ın ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı, her şeyin başladığı zamanı anlatmaktadır. Harry Potter, yıllarca teyzesi ve eniştesi ile birlikte yaşayan bir genç iken bir gün doğum gününde aslında bir büyücü olduğunu öğrenir. Daha sonra Hogwarts büyücülük okuluna giden Harry Potter, burada ailesinin başına gelenleri öğrenir. Hermione ve Ron ile birlikte felsefe taşının sırlarını araştırmaya başlarlar.

Felsefe taşı, ünlü bir simyacı tarafından yapılan özel ve kıymetli bir taştır. Eline geçenin, ölümsüzlüğü bulacağına inanılır. Fakat bu arayış, Harry Potter’ın kötü büyücü Voldemort ile karşılaşmasına yol açar. Harry Potter ve arkadaşları bu karşılaşmayı atlatabilecek mi? Felsefe taşına neler olacak? Tüm bu soruların yanıtını kitapta bulmanız mümkün. Harry Potter filmlerini izlemiş olanlar ise Harry Potter kitapları, bilmedikleri birçok ayrıntıyı okuyucularına sunacaktır. Uyarlama filmlerin kitapları, bu filmlerde konusu edilmemiş birçok ayrıntıyı barındırmaktadır. Harry Potter filmlerinin hayranı olanlar için bu kitaplar, adeta keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibidir. Kitap okumayı sevmiyorsanız fakat bu alışkanlığı edinmek istiyorsanız, devamlılık için sevdiğiniz bir yerden başlamak önemlidir. Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabı ise tam aradığınız kitap olabilir.

 

Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitabı Fiyatı

Her yaştan insanın ve fakat özellikle gençlerin kesinlikle okuması gereken Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabının fiyatı ne kadardır? Harry Potter ve Felsefe Taşı indirimli kitap fiyatı ne kadardır? Kitap okuma sayısının azalması ile artık kitaplara çok fazla talep yoktur. Bu oran, maalesef ülkemizde gittikçe düşmektedir. Toplu taşımalarda kitap okumanın yerini telefonların aldığı bu dönemde, özellikle çocuklarınızın kitap okuma alışkanlığı edinmesi için onların ilgisini çekebilecek kitaplar hediye edebilirsiniz. Harry Potter ve Felsefe Taşı, gençlerin ilgisini çekebilecek bir dünya sunduğu için kitap okumayı sevmeyen gençlere bile okumayı sevdirebilir. Buna ek olarak, aynı isimli film serisini izleyenlerin de dikkatini çekebilecek bir kitap serisidir. Nitekim kitaplar, filmlerde bahsi geçmeyen birçok ayrıntıya ve ipucuna sahiptirler.

Yalnızca çocuklarınız için değil, kendiniz için de alıp okuyabileceğiniz bir kitap. İçinizdeki çocuğu şımartmanız ve günlük iş ve çalışma temposundan kaçmanız için Harry Potter kitapları, sizlere bir kapı aralıyor. Bu kapıdan içeri girerek başka bir evrene yolculuk edebilir, aynı zamanda da kitap okuma alışkanlığı edinebilir veya yeniden kazanabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için bütçenizi zorlamanıza bile gerek yok. İndirimli kitap fiyatlarından yararlanarak hemen Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabını sipariş vererek serinin ilk kitabını okumaya başlayabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.