GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-03-2022 15:36   Güncelleme : 11-03-2022 15:36

Çiçek sepeti hediyeleri ve anlamları

Çiçek sepeti hediyeleri içerisinde pek çok ürün bulunur. Çiçeklerin bulunduğu aranjmanı sepet olarak adlandırsak da seçimimizi kolaylaştırmak adına ürünleri filtreler ve sıralarız.

Çiçek sepeti hediyeleri ve anlamları

 

Çiçek sepeti hediyeleri içerisinde pek çok ürün bulunur. Çiçeklerin bulunduğu aranjmanı sepet olarak adlandırsak da seçimimizi kolaylaştırmak adına ürünleri filtreler ve sıralarız. Bu nedenle buket, teraryum ve tasarım çiçek gibi seçimler yaparız. Bazen de hazırlanışa göre değil sahip olduğumuz özel güne uygun olmaları için seçim yapmak isteriz. Bu zamanlarda ise, gönderime göre kategorilerindeki ürünlere göz atmamız gerekir.

Çiçek sepeti hediyeleri arasında buket ve tasarım çiçek bulunduğunu belirttik. Ancak daha pek çok çeşit vardır. Bu nedenle her birini belirtmek istiyoruz.

  • Buket çiçek
  • Vazoda çiçek
  • Saksıda çiçek
  • Teraryum
  • Tasarım çiçeklerdir.

Aslına bakarsanız çiçek firmalarında çiçek haricinde de ürünler yer almaktadır. B yüzden hediyelik eşya siparişi vermek için Güngören çiçekçi gibi aramalar yaparak hem en yakın firmaya ulaşır hem de hangisinde kampanyalar var olduğuna göz atabiliriz. Elbette güvenilir bir firma olması ve ürünlerin kaliteli olması ilk sırada yer alan kriterlerden birkaçıdır.

Çiçek sepeti anlamları

Çiçek sepetinde yer alan çeşitleri belirttik. Bir de bu çeşitlerin genel ve özel anlamları üzerinde durmak isteriz. İşte çiçek sepeti hediyeleri ve anlamları…

Buket çiçek hediye etmenin anlamı yüzlerce olabilir. Biri ile ilk tanıştığınızda sadece bir “Merhaba” çiçeği iken sevgili olduğunuzda “ iyi ki varsın” anlamına gelirler. Bazen de tutkulu bir aşk için bir buket çiçek büyük önem taşır. Çünkü evlilik teklifi için bir buket gül yeterlidir. Yüzüğün yanı sıra alınan gül hediyesinin değeri de paha biçilemez.

Vazoda çiçek ise asil bir hediyedir. Vazoda yer alan lale çiçeğini yakınlarınıza hediye ettiğinizde doğum günü ya da başka bir kutlamayı daha özel ve neşeli kılabilirsiniz.

Saksıda çiçek uzun ömürlü dostluk ve zariflik anlamlarını taşırlar. Yakınlarınız çiçeklerin topraklarında kalmalarını tercih ediyorsa, onlara sukulent ya da orkide gibi anlam değerleri odlukça geniş olan seçimlerde bulunabilirsiniz. Çiçeklere ne kadar iyi bakarlarsa o kadar uzun süre yaşamalarına olanak tanırlar. Bu süreç içerisinde de çok fazla anılırsınız.

Teraryum şık hediyelerden biridir. Havalı ve etkileyici bir hediye için teraryum tercih edebilirsiniz. solmayan güller içeren prizma teraryumları kız isteme çiçeği, içerisinde bebek figürleri bulunanları ise yeni anne baba olan yakınlarınıza hediye olarak satın alabilirsiniz.

Tasarım çiçekler ise diğerleri gibi özel yapım olsalar da daha büyük emek verilerek yapılırlar. Kişiye özel olarak adeta bir sanatçı tarafından işlenirler. Bu nedenle tasarım çiçek hediye etmenin farkı bir başkadır.

Hangi çiçek sepeti ürününü seçerseniz seçin alıcınız mutlu olacaktır. Çiçek hediye etmenin asla kötü bir yanı olamaz. Her çiçek alıcısını mutlu eder. Bazıları ise özel mesajlar iletirler. Kalpten kalbe giden yolda olumlu iletiler ve sıcak duygular için hediyenin önemini unutmamak gerekir.