GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2022 09:40   Güncelleme : 15-02-2022 09:40

Suat Yiğit Kimdir?

Hem sosyal medyada hem de balık tutkusuyla adından söz ettiren Suat Yiğit çok merak edilen isimlerden biri olmaktadır.

Suat Yiğit Kimdir?

Hem sosyal medyada hem de balık tutkusuyla adından söz ettiren Suat Yiğit çok merak edilen isimlerden biri olmaktadır. Doğma büyüme İstanbul’da yaşayan Suat Yiğit, 24 Mart 1971 doğumludur. Ömrünün büyük bir kısmı İstanbul Çubuklu ilçesinde geçmiştir. Burada balığa olan tutkusunu keşfetmiş ve küçük yaşlardan itibaren sürekli olarak balık tutmaya başlamıştır. Eğitim hayatını da bu doğrultuda sürdürmüştür. Liseyi İstanbul denizcilik su bilimleri meslek lisesi elektronik bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

Aile yaşantısında ekonomik durumları çok iyi olmadığından dolayı sürekli olarak çalışmak zorunda kalmıştır. İstanbul boğaz kenarlarında yer alan Mahmut Paşa, Tahta Kale gibi restoranlarda hafta sonları garsonluğa gitmiştir. Aynı zamanda sabahları erkenden uyanıp balık tutmaya başlamıştır. Balık tutmayı sevdiği ve keyif aldığı için yapmasının yanı sıra belli bir dönem tuttuğu balıkları da satmıştır. Böylece kendi harçlığını çıkarmaya da başlamıştır.

13 yaşından beri iş hayatında yer alan Suat Yiğit, hayatının 20 yıllık bir sürecini tamamen çalışarak geçirdiğini belirtmektedir. Bu bağlamda liseden sonra eğitimine devam etmemiş ve çalışmaya başlamıştır. Ailenin ortanca çocuğu olarak geçimini kendi de çalışarak sürdürmüştür. Bunun yanı sıra balıklara olan tutkusu da şu anki mesleğini yapmasında etken olmuştur.

İlerleyen zamanlarda bir TV programı olarak yayınlanacak projesi için çalışmalara başlamıştır. Belgesel ve bilgilendirici bir içerik tadında olacak programda tekne ile Ege ve Akdeniz kıyılarında çalışacaktır.

Instagram adresi: https://www.instagram.com/suatyigittt/