MAGAZİN
Giriş Tarihi : 10-02-2022 20:32   Güncelleme : 11-03-2022 15:50

Yetenekli Oyuncu ve Yönetmen Abdurrahman Tutar Kimdir?

Erzincan Doğumlu olan Abdurrahman Tutar 1995 yılında dünyaya gelmiştir. Yaşamını İzmir’de devam ettirerek küçük yaşta tiyatro ve oyunculuğa ilgi göstermeye başlamıştır.

Yetenekli Oyuncu ve Yönetmen Abdurrahman Tutar Kimdir?

Erzincan Doğumlu olan Abdurrahman Tutar 1995 yılında dünyaya gelmiştir. Yaşamını İzmir’de devam ettirerek küçük yaşta tiyatro ve oyunculuğa ilgi göstermeye başlamıştır. Özel kurum ve tiyatro eğitim kamplarına katılarak kendini bu alanda geliştirmeye başlamıştır. İlerleyen dönemlerde ise Adnan Menderes Üniversitesi’nde Yaratıcı Drama alanında eğitimler almıştır. Böylece mesleki kariyerini bu alanda şekillendirmeye başlamıştır.

Birçok dizi ve filmde rol alan Abdurrahman Tutar 2009 yılından itibaren oyunculuk kariyerine amatör bir giriş sağlamıştır. İlerleyen dönemlerde kendini geliştirmeyi başararak daha profesyonel işlerde bulunmaya başlamıştır. Ahlat Ağacı filminde de rol alarak daha geniş bir kitle tarafından tanınmıştır. Şimdilerde de çeşitli dizi ve sinema filmleri için set çalışmalarını sürdürmektedir.

Abdurrahman Tutar’ın Tiyatro ve Oyunculuk Geçmişi

Abdurrahman Tutar henüz genç yaşta tiyatro eğitimleri almaya başladığından kısa sürede yükselmiştir. Birçok dizide rol almış ve filmlerdeki karakterlere can vermiştir. Bununla birlikte Show TV de bir dönem yayınlanan Klavye Delikanlıları dizisinde de Ufuk karakterini canlandırmıştır. Tüm bunların yanı sıra ayrıca üniversitelerin tiyatro topluluklarında da yer almaya devam etmektedir.

Morris Tiyatro topluluğunun kurucusu olan Abdurrahman Tutar, burada çocuklar için oyunculuk eğitimleri vermektedir. Farklı tiyatro topluluklarında da yönetmenlik yaparak şimdiye kadar birçok oyunun sahnelenmesini sağlamıştır. Her bakımdan Abdurrahman Tutar mesleki hayatını daima ileriye taşımakta ve tecrübesine deneyim katmaktadır.

Sosyal Medya Linklerim:
Facebook:
 https://www.facebook.com/abdurrahmantutr/
İnstagram:
https://www.instagram.com/abdurrahmantutr/
Pinterest:
https://tr.pinterest.com/abdurrahmantutr/
Twitter:
https://twitter.com/abdurrahmantutr
Linkedin:
https://www.linkedin.com/in/abdurrahmantutr/

Bilgi Paneli:

https://g.co/kgs/RLMHc8