GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-01-2022 17:05   Güncelleme : 15-01-2022 17:05

Evde İş İmkanları ve Evde Para Kazanma Yolları

Para kazanmak için her gün sabah kalkıp işe gitmenize gerek yok.1 hafta toplam 168 saate denk geliyor.

Evde İş İmkanları ve Evde Para Kazanma Yolları

 

Para kazanmak için her gün sabah kalkıp işe gitmenize gerek yok.1 hafta toplam 168 saate denk geliyor. Bu 168 saatin 60 saati işte, 12 saati serviste,14 saati yemekte ve 63 saati uyumakla geçiyor. Buna kişisel bakım ve zorunlu ihtiyaçlar dahil değil. Size kalan sadece 17 saat! Bir gün bile değil. Tabi bu rakamlar evde iş imkanları için geçerli değil. Son yıllarda Freelance olarak evde iş imkanı oluşturan binlerce kişi var. Eğer sizde onlar gibi özgür olmak istiyorsanız elinizi çabuk tutun.

Evde iş imkanları olarak sadece iki seçeneğiniz var. Ya teknoloji odaklı işler yapacaksınız. Ya da zanaat gerektiren, el emeği işler ile uğraşacaksınız. Bu yazıda evde yapabileceğiniz hobby, zanaat ve el emeği işler ağırlıkta. Yok ben teknolojik işler yapmak istiyorum diyorsanız evde para kazanma yolları başlıklı yazıda aradığınızı bulabilirsiniz.

 

 

Amerika’da işçilerin %36'sı yani 54 milyon insan evden çalışarak para kazanıyor. Evde iş imkanları olan bu insanların yıllık ortalama geliri 150 bin dolar.2020 yılına gelindiğinde evden çalışanların oranının %52'ye ulaşacağı tahmin ediliyor.

 

Evde İş İmkanları

Evde iş imkanları listesini sizler için oldukça geniş tutmaya çalıştım. Evde yapabileceğiniz işler yeteneğinize ve bulunduğunu lokasyona göre farklılık gösterir. Yukarıda sizinle Amerika örneğini paylaştım. Amerika da evde iş imkanları sahibi olanlar sadece teknolojik işler ile uğraşan insanlardan oluşmuyor. Yaptıkları el sanatları, hobiler, tasarımlar ve fikirler ile güzel paralar kazananlar var. Tabi önemli satış yeteneğine ve girişimci ruha sahip olmanız.Yeni iş fikirleri listesinde bulunan fikirler tamamen üretime dayanıyor. Teknolojik işler de buna dahil. Ürettiğiniz ürünleri satmadığınız ve pazarlamadığınız sürece emekleriniz boşa gidecektir. Bu nedenle mutlaka girişimci olup, kendiniz için satış kanalları yaratmanız gerekiyor. Yazı içerisinde daha detaylı örnekler bulabilirsiniz.

 

1-Ahşap Baskı Ürünleri

Daha önce denememiş veya araştırma yapmamış olabilirsiniz. Ancak ahşap üzerine resim baskısı yapmak çok kolay. Son yıllarda kişiye özel hediyeler almak trend olmak. Parfüm, kol saati, kolye gibi hazır seri üretim hediyeler almak geride kaldı. Keza bana da birisi bu hediyeleri alsa eskisi gibi heyecan yaratmaz bende. Her zaman klasik olarak verilen hediyeler listesinde.

Ancak ahşap bir kütük üzerine yapılmış, kişiye özel resim baskısı oldukça ilgi çekici bir hediye. Her evde kolaylıkla denk gelemezsiniz. Yapım maliyeti ise çok uygun. İhtiyacınız olan yuvarlak kütük, yazıcıdan çıkmış resim ve transfer yapıştırıcı. Youtube üzerinde bu konuda hazırlanmış yüzlerce video var. Öğrenmek sadece 10 dakikanızı alacak. Evde iş imkanları listesinde yer alan yapabileceğiniz en kolay hobi. Satmak için hiç zorlanmayacaksınız.

 

Not: Ahşap baskı ürünleri Türkiye de ortalama 30 TL ile 50 TL arasında satılmaktadır. Ancak aynı ürünler Etsy sitesinde 30 dolardan satılıyor. Ürünlerinizi mutlaka Etsy üzerinde listeleyin.

 

2-Reçineden Yapılmış Ürünler

En dikkat çekici ve en özel hediyeler arasında yer almaktadır.Yapımı ise oldukça kolay.Tabi sizin yaratıcılığınız çok önemli. Piyasada bulunmayan ya da az bulunan reçine tasarımları ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Reçine ürünler yapmak için detaylı bir bilgiye sahip olmanıza gerek yok.Fazla malzeme de gerekmiyor. Sadece yaratıcılığınız çok önemli.Reçine ile yapabileceğiniz tasarımlar sınırsız diyebilirim. Kolye, bileklik, süs eşyası, hediyelik, sehpa, tepsi tasarımları gibi binlerce ürün yapabilirsiniz.Bu ürün listesi sizin haya dünyanıza bağlı. Bu saye de kendinize evde iş imkanı yaratabilirsiniz.

 

İhtiyacınız olanlar kristal şeffaf reçine, kalıp ve boyama malzemeleri.Bu malzemelerin hepsini internetten kolaylıkla bulabilirsiniz. Hatta Aliexpress sitesinden yarı fiyatına almanız mümkün. Yurtdışında reçine kalıp içerisine yerleştirilmiş akrep, kelebek vb. ürünlere denk geldim. Aynı tasarımlar Türkiye de yok.Bu ürünleri yapmak tercih meselesi. Sonuçta hayvanlara zarar vermek var işin ucunda. Tabi en çok satılan ürünler arasında olduğunu da unutmayın.

 

3-Evde Sublimasyon Baskı Yapmak

Sublimasyon baskı makinesini daha önce duymamış olabilirsiniz. Bu makine ile kupa bardak, t-shirt, telefon kılıfı, anahtarlık, tekstil ürünleri vb. yüzlerce ürüne baskı yapabilirsiniz.Tabi bu ürünlere fotoğrafçılarda mutlaka denk gelmişsinizdir. İnternette bulduğunuz yaratıcı resimleri ya da kişiye özel fotoğrafları yazıcıdan çıkarıp makineye yerleştirmeniz yeterli.Makinenin özelliğine göre aynı anda seri üretim yapabilirsiniz. Bu makinelerin fiyatı yazıcı dahil 1650 TL den başlıyor.Evde iş imkanları yaratmak istiyorum diyorsanız, bu makineyi satın almak sizin için iyi bir başlangıç olabilir.

 

Size tavsiyem bütün ürünlerle ilgili pazarlama yapmanız, ancak tek bir ürüne yönlenmeniz olacaktır. Örneğin; telefon kılıfı tasarımlarında profesyonel olabilirsiniz. Hazır boş telefon kılıfları tanesi 1 TL den satılıyor. Bu kılıfları alıp bilgisayardan çıkardığınız hazır tasarımların baskısını yapın. İnternette herhangi bir sitede 100 adet ilan yayınladığınızda zamanla sipariş almaya başlarsınız.

 

2017 yılında bir Türk üzerinde Bitcoin resmi olan telefon kılıflarını Amazon sitesinde satışa çıkardı.Sadece tek bir ürün 6 ayda 20 bin sipariş aldı.Üstelik bu kılıfların tanesi 20 dolardan satıldı.Maliyeti ise sadece 1 dolar.

 

4-Evde Krem Parfüm Yapmak

Uygulaması oldukça basit olan evde iş imkanları yaratabileceğiniz ilginç bir fikir.Kredim yapmak gözünüze çok zor bir iş gibi gelmesin.Elinizde malzemeler olduğu sürece çok basit.Aslında en büyük ihtiyacınız sadece balmumu.İçeriğine esas ve bitkisel ürünler katarak sıra dışı bir ürün oluşturabilirsiniz.Üstelik kimyasal olarak yapılan parfümlerden daha sağlıklı.Bu ürünün hazırlanması çok basit.

Ama önünüzde iki seçenek var.Bu ürünleri tanıdıklarınıza mı satacaksınız?Yoksa seri üretim yapıp internette listeleyerek mi satacaksınız?Tanıdıklarınıza sattığınız ürünlerde barkod ve tarım bakanlığı onayı sıkıntısı yaşamazsınız.Ancak seri üretim yapacaksanız bu sizin gözünüzü korkutmasın.Siz ürünün içeriğini hazırlayın.Malzemeleri belirleyin.İnternette fason kimyasal üretimi yapan yüzlerce firma var.Bu firmalara malzeme listesini verdiğinizde sizin adınıza bakanlık ve barkod onayı alıp üretim yaparlar.Ürün fiyat aralığına göre minimum 100 ile 100 adet üretim yaptırabilirsiniz.Maliyeti de çok uygun.

 

5-Duvar Saati Yapmak

Duvar saati fikri aklınıza çok zor gelmesin.Oldukça basit evde iş imkanları fikirlerinden bir tanesi.İhtiyacınız olan sadece saat mekanizması.Fiyatı ise 2 TL sadece.Hatta toptan daha uygun fiyatlara alabilirsiniz.Yapmanız gereken bu saat mekanizmasını hangi tasarım ile birleştireceğinize karar vermek.Pinterest sitesinde evde yapımı binlerce saat tasarımı bulabilirsiniz.Hepsi birbirinden orijinal tasarımlar.

Yapacağınız tasarıma göre hobi kiti almayı ihmal etmeyin.Örneğin; ahşap yakma, kumaş, metal veya farklı malzemelerden saatler yapabilirsiniz.Hobi malzemeleri yapacağınız el işçiliğine göre maksimum 200 TL tutar.Ürünlerin satış fiyatı ise ortalama 50 TL den başlıyor.Yurt dışı satış sitelerinde ise minimum 30 dolar.

 

Not:El yapımı ürünlerinizi, seri makine ürünleri ile kıyaslamayın.Yaptığınız el emeği ürünler makine üretiminden kat kat değerli.Fiyatlandırma yaparken bunu göz önünde bulundurun.Her zaman hakkettiğiniz fiyattan ürün satışı yapın.Ucuza satmak, ürünlerin kalitesiz olduğu imajını yaratır.

 

6-Evde Terrarium Yapımı

Cam fanusların içinde hayal dünyanızı Terrarium ile yansıtabilirsiniz.Biraz demode bir fikir gibi gelebilir size.Ancak hala orijinal olan bir fikir.Yaratıcı olan terrarium tasarımlarını iyi fiyatlara satabilirsiniz.Hatta bu işi profesyonel olarak yapıp ayda 20 bin TL kazanan arkadaşım var.Ürünleri ise çevresindeki çicekçilere satıyor.Çiceksepeti.com'a girdiğiniz zaman terrarium tasarımlarını görebilirsiniz.

Tabi size tavsiyem bu tasarımların daha da ötesine geçmeniz.Fanus içine kuracağınız minik dünya için hazır maket ürünler satılıyor.Hatta farklı fanus çeşitleri de bulmanız mümkün.Gelişi güzel tasarımlar yapmaktansa, hikayesi olan terrarium tasarımları yapmanızı tavsiye ederim.Bu sayede ürünlerinizi daha karlı fiyata satabilirsiniz.Bu yaratacağınız evde iş imkanları fikri ile profesyonel bir atölyeye sahip olmanız mümkün.

Not: Evde para kazanmak için aynı zamanda online olarak fikirler edinebilirsiniz. Bunun için 60+ Adet İnternetten Para Kazanma Yolları başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

7-Doğal Taş El İşi Ürünler

Yaptığınız el işi ürünlere yaratıcılık kattığınız zaman para kazanmaya başlayabilirsiniz.Ancak basit, her yerde kolaylıkla bulunabilecek ürünler yaptığınızda para kazanmayı beklemeyin.Doğal taş el işi ürünleri ise hikayesi olan tasarımlar ile güzel paralar kazandırabilir.Peki nasıl bir hikayesi olmalı?

 

Size bileklik örneğini vereyim.Doğal taş bileklik her yerde bulabilirsiniz.Ancak hikayesi olan tasarım ürünleri bulmanız zor.Doğal taşların enerji verdiği söylenir.Tabi bu yaptığınız tasarımları satmanız için yeterli bir sebep değil.Ben size burçlardan örnek vermek istiyorum.Her burcun kendine özel 6 adet uğurlu doğal taşı var.Bu taşlardan oluşan kişiye özel doğal taş bileklik yapmanız oldukça ilgi çekecektir.Emin olun böyle bir bilekliğe sahip olan kişi onu hiç çıkarmayacaktır.Soranlara ise seve seve hikayesini anlatır.

 

Sizde yaptığınız tasarımlara hikaye katmalısınız.Bu sadece burçlar ile ilgili olmak zorunda değil.Taşların hikayesini okuyun.Mutlaka ilham verecek bir şeyler çıkacak.Evde iş imkanları yaratmanız adına mükemmel bir fikir.Maliyetiniz ise çok yüksek değil.İhtiyacınız olan malzemeleri kolaylıkla internet üzerinden bulabilirsiniz.

 

8-Hediyelik Mini Cüzdan Yapın

Antalya, Muğla, İzmir hatta İstanbul'un bazı turistik yerlerine gittiyseniz minimum 10 TL'ye satın cüzdanları görmüşsünüzdür.İlk bakışta göze dikkat çekici gelir.Ancak yapımı oldukça basit.Bim de satılan 100 TL'lik mini dikiş makineleri ile bu cüzdanları 5 dakika da yapabilirsiniz.İhtiyacınız olan özel desenli kumaş ve fermuar.

Bu ürünleri çevrenizdeki insanlara satmak zorunda değilsiniz.Evinizin yakınlarında bulunan veya farklı hediyelik eşya dükkanları ile iletişime geçin.Toptan olarak bu ürünleri onlara satabilirsiniz.Emin olun yaptığınız cüzdanların maliyeti 2 TL'yi geçmeyecek.Toptan satış fiyatınız ise minimum 5 TL.Evde iş imkanı fikirleri arasında kar marjı yüksek olan işlerden birisi.Üstelik başlangıç maliyeti de çok uygun.

 

9-Cam Eritme Figürleri Satın

Cam eritmesi ile yapılan ürünler yaptığınız tasarımlara göre farklılık gösterebilir.Size tavsiyem daha çok geri dönüşüm malzemeleri ile bu işi yapmanız.Hazır satın alacağınız cam malzemeleri ile tasarım çeşitliliği yaratmanız zor.Üstelik sıradışı olmaktan biraz uzak ürünler.Peki cam etirme denilince akla ne geliyor?

 

Öncelikli evde yapabileceğiniz işler arasında bu işin de zor olmadığını belirteyim.İhtiyacınız olan malzeme sayısı bir elin parmağını geçmez.Ancak yapacağınız tasarımlara göre bu malzemeler çeşitlilik gösterebilir.Cam şalümosu kullanırken dikkatli olmalısınız.El ile temas ettiğinde deride kalıcı hasar bırakır.

 

Atıl olarak çöpe atılan cam şişeleri eriterek güzel tasarımlar yapmanız mümkün.Turistik yerlere gittiğiniz zaman özellikle içki şişeleri ile yapılan tasarımlar gözünüze çarpacak.Tabi bunun yanında cam üflemesi ile yapılan tasarımlar da var.Ancak bu işe başlamadan önce biraz eğitim almanız gerekiyor.Diğer evde iş imkanları fikirlerine göre uygulaması zor olan bir hobi.Ama siz istedikten sonra imkansız değil.

 

10-Kişiye Özel Küllük

Sigara içmek sağlığa zararlı bunu biliyoruz.Ancak bazı sigara tiryakileri var ki; kullandığı çakmak, tabaka ve küllük özel tasarım olsun.Bu kişi bizde olabiliriz.Çakmak veya tabaka üretmenize gerek yok.Kişiye özel küllük üretimi hem basit hem de satışı daha kolay.Seramik, ahşap, reçine ve polyester gibi ürünler kullanarak kolaylıkla küllük yapabilirsiniz.

 

Önemli olan sıradışı ilginç tasarımlar yapmanız.Sonuçta bu küllüğü satın alan kişiler onunla kendini daha özel hissetmek ister.Sırf kendini çaresiz hissedip sizin ürettiğiniz küllüğü almak gibi bir zorunluluğu yok.Bu tasarımları kolay şekil alan malzemeler ile kolaylıkla çeşitlendirmeniz mümkün.Küllük harici detaylı başka tasarımlar yapmanıza gerek yok.

 

Not: Aynı zamanda birden çok ürün üretmenize gerek yok.Tek bir ürün üzerinde profesyonel olup, tasarımlarınızı şekillendirmeniz daha mantıklı.Hem marka olursunuz, hem de daha yaratıcı ürünler elde etme şansınız artar.Evde iş imkanları listesinde yer alan tüm ürünler için bunu yapmanız avantajınıza olacaktır.

 

11-Evde Peynir Yapımı

Marketlerden alınan hazır ürünlere olan güven yerlerde.Neredeyse %90'ı süt tozu ile yapılıyor.Üstelik içeriğinde koruyucu bir takım kimyasal maddeler var.Peki ne kadar sağlıklı?Bu şekilde düşünen binlerce insan var.Nerden mi biliyorum?

 

Google Ads arama grafiğini açın ve araştırın.Sadece 2018 yılında ev yapımı organik peynir diye aylık 8 bin kişi tarafından arama yapılmış.Yıllık 100 bin rakamına yakın.Araştırma yapanların satın alma potansiyeli ise yüksek.Evde peynir yapmak sanıldığı kadar zor bir iş değil.Süt ve maya işinizi görecektir.Üstelik kefir dahi yapabilirsiniz.Sütün kilosu şehir merkezlerinde 4 TL iken, köyler 2 TL kadar düşmekte.5 kilo süt ile kolaylıkla 1 kg peynir üretebilirsiniz.Yanında ekstradan peynir suyuyla çökelik de üretmiş olursunuz.

 

Ürettiğiniz peynirleri internet üzerinden Letgo, Sahibinden ve Gittigidiyor gibi sitelerde satabilirsiniz.Hijyene özen gösterdiğiniz sürece, sizden toptan alışveriş yapmak isteyen çok olacak.Buna emin olabilirsiniz.Evde iş imkanları listesinde bulunan, sizi kısa zamanda marka yapacak işlerden birisi.Organik ürün pazarında yerinizi almayı ihmal etmeyin.

 

12-Evde Meze Yapıp Satmak

Meze ürünleri açısından hem marka hem de kalite sorunu var.Evet bu alanda adını duyurmuş bir marka yok.En basiti gidin Metro Gross marketi ziyaret edin.Oradaki ürünleri incelediğinizde bu söylediğime hak vereceksiniz.Hem ambalaj olarak sorunlu hem de tat olarak sıkıntılı.

Örnek olarak size zeytin yağlı yaprak sarmayı gösterebilirim.Hazır olarak alıp, beğendiğiniz bir ürün var mı?Şahsen benim hiç olmadı.Eğer yemek yapma konusunda yetenekliyseniz evde iş imkanı listesinde yer alan bu fikir tam size göre.Hazır kapalı ambalajlar alarak kolaylıkla paketleme yapabilirsiniz.Paketleme cihazının fiyatı 800 TL den başlıyor.Tek ihtiyacınız olan ürün bu.Diğer malzemeleri temin etmek sizin tercihinizde.

Okuyunuz: Evde Para Kazandıran İşler

 

13-İçli Köfte Üretmek

Evde iş imkanları ile ilgili hazırladığım bu yazıda, mümkün olduğunca piyasada sıkıntı olan ürünleri listeliyorum.Yani eksikliği doldurmanız gereken ürünler.Bu sayede para kazanmanız daha kolay olacaktır.İçli köfte sevenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla.Peki dışarıda lokantalar, çiğ köftecilerde veya restoranlarda yediğiniz içli köfteler ne kadar lezzetli?Cevap hiç lezzetli değil.

Aslında böyle olmasının nedeni basit.Bir işletme aynı anda birden fazla işi mükemmel yapamaz.İçli köftenin lezzeti ile lokantalarda satılan çiğ köftelerin lezzeti aynı.Yani bu işletmelerin uzmanlık alanı içli köfte yapmak değil.Bu nedenle sizin evde üreteceğiniz içli köfteler lokantalarda yapılanlara göre 10 kat daha lezzetli olacak.Yapmanız gereken ise basit.Yaptığınız içli köfteleri sipariş usulü satmak.Tabi üretime başlamadan önce müşteri toplamaya başlayın.Bunun için her gittiğiniz yere iki adet içli köfte ikram etmeniz yeterli.Sırf sizin yaptığınız köfteler için o işletmeyi ziyaret eden müşteriler olacaktır.

 

14-Evde Hazır Mantı Üretimi

Gıda işletmelerinin çoğu mantı ihtiyacını dışarıdan karşılar.Ortalama alım fiyatı 30 TL.Tabi bu fiyat ürün kalitesine, kullanılan malzemeye göre değişir.Mantı ile aranız iyiyse bu sektörde kendinizi gösterebilirsiniz.Üstelik kısa zamanda büyümeniz çok kolay.

 

Diğer bir alternatif ise makine üretimi yapmak.Ambalaj makinesi ve mantı makinesi toplam fiyatı 7 bin TL.Yaptığınız ürünlerin marketlere kolaylıkla pazarlayabilirsiniz.Ürün içerisine ekleyeceğiniz malzemelerin kalitesi çok önemli.Yani fiyatı uygun olacak diye kaliteyi düşürmeye gerek yok.Piyasa da bu ürünlerden istemediğiniz kadar çok var.İnsanlar bir kere sizin markanıza alıştığı zaman, siparişlerin devamı gelecektir.

 

15-Evde Turşu Üretmek

Canınız turşu çektiğinde marketlerde alabileceğiniz markalar sınırlı.Akla ilk gelen Tat markası ve eskiden beri poşetlerde satılan turşular.Çevrenizde özel turşu satan dükkanlar yoksa seçeneğiniz oldukça kısıtlı.Peki bu soruna siz çözüm üretebilir misiniz?Turşu yapmak oldukça basit.Önemli olan kısmı ambalaj, kalite ve pazarlama.

Maliyetlerinizi aşağı çekmek için toptan satın almalar yapın.Çevrenizde bulunan toptan hal veya manavlardan kolaylıkla indirimli ürün alabilirsiniz.İnternet üzerinden turşu ambalaj paketi kolaylıkla temin edebilirsiniz.Sıra geldi çevrenizdeki esnaflar ile konuşmaya.Her zaman olduğu gibi ilk olarak numune verin.Daha sonra yapacakları ilk alışveriş için iskonto teklif edin.

 

Not:Evde gıda üretimi yapmak kolay bir iş.Ancak herkesin ortak noktası ambalaj sorunu.Kapalı ambalajlar sadece fabrika ortamında yapılabilir gibi bir algı var.Yaptığınız ürünleri 800 TL ye alabileceğiniz malzeme ile profesyonel biçimde kapatabilirsiniz.

 

16-Organik Dut Pekmezi Üretmek

Daha önce organik pekmez denediniz mi bilmiyorum.Ancak organik olan pekmez ile fabrikasyon pekmezler arasında dağlar kadar fark var.Pekmez yedikten sonra yüzde ekşime gibi bir ifade olur.Bu fabrikasyon üretimi pekmezler için geçerlidir.Ancak ev yapımı organik pekmezlerde bu durum söz konusu değildir.Peki pekmez yapmak kolay mı yoksa zor mu?

Evde iş imkanı fikirleri arasında en kolay olanlardan birisi.İşiniz sadece Dutu kaynatmak ve pekmez elde etmek.Peki neden dut pekmezi?Bu iş fikri yaşadığınız yere göre değişiklik gösterir.Ancak çevrenizde bulunan dut ağaçlarından yere düşen dutları fark etmişsinizdir.Bunları toplayarak üretim maliyetinizi düşürmeniz mümkün.Organik dut pekmezinin fiyatı 50 TL den başlıyor.

 

17-Evde Yufka Üretmek

Dükkan kirası gibi bir derdiniz olmadan yapabileceğiniz bir iş.Özellikle bayanlar için evde işi imkanı listesinin başında geliyor.Yufka yapmak bayanlar için kolay bir iş.Tabi zahmetli olması ayrı bir durum.Eğer makine alma durumunuz var ise bu zahmeti çekmenize gerek yok.

Yapmanız gereken ürettiğiniz yufkaları ambalaj ile kapatmak.Tabi ambalaj yapmadan önce tartıp, adetli olarak sıralamanız gerekiyor.Yaptığınız yufkaları market, bakkal, pastahane vb. yerlere kolaylık pazarlayabilirsiniz.Hatta komşularınıza satma imkanınız var ise, bu sayede düzenli müşteri elde edebilirsiniz.Yufkanın kar marjı oldukça yüksek.İşletme kirası ödemeyip, evde üretim yapacağınız için maliyetiniz oldukça düşük olacak.

 

Not:Bahçeli ya da büyük bir eviniz var ise topraksız tarım yaparak evde para kazanabilirsiniz.Topraksız tarım yapmak zor veya maliyetli değil.Topraksız tarım hakkında oluşturduğumuz yazıda sıfırdan hiç bilmeden sera kurmayı öğrenebilirsiniz.10 metre karelik küçük bir odada bile üretim yapabilirsiniz.

 

18-Evde Elma Sirkesi Üretin

Elma sirkesinin faydalarını saymak istesem ayrı bir yazı oluşturmam gerekir size.Faydası bu kadar çok olduğundan arayan talep eden kişi sayısı da fazla.Ancak elma sirkesinin organik olması çok önemli.Örneğin özellikle diyetlerde elma sirkesi kullanılır.Ancak organik değilse bir işe yaramaz.Faydasından çok zararı dokunur.Kimyasal ortamda sirkede ki asiti oluşturmak için kullanılan maddeler insan sağlığına zararlıdır.Bu nedenle organik elma sirkesinin müşterisi oldukça fazla.

Bu ürünün yapımı ve hazırlanışı çok kolay.Fazla bir emek harcamazsınız.Sadece sirkenin kapalı ortamda 2 hafta kadar bekletilmesi gerekir.Marka olabileceğiniz evde iş imkanları listesine yer almaktadır.Ürünler için özel şişe tasarımları satın alabilirsiniz.Müşteri memnuniyeti sağlamanız çok önemli.Aynı müşteriye yıl içerisinde bir kaç defa satış yapmanız mümkün.

 

19-Organik Sabun Üretmek

Eğer malzemeleriniz var ise organik sabun üretmek çok basit bir iş.İnternet üzerinden kolaylıkla hazır malzeme paketi satın alabilirsiniz.Aktarlarda satılan organik sabunları görmüşsünüzdür.Emin olun çoğu fabrikasyon ürünü.Kalite açısından ne kadar organik, ne kadar güvenilir bilinmez.

Hatta aynısını size organik şampuanlar içinde söyleyebilirim.Yapılan şampuanlar krem aşamasına geçene kadar bir takım kimyasallar kullanılır.Peki nerde kaldı bu şampuanların organikliği.Emin olun güvendiğim bir yer olsa gözüm kapalı organik ev yapımı sabun alırım.Özellikle ısırgan özlü olandan.

 

Böyle düşünen binlerce tüketici var.Firmalara güvenen insan sayısı çok az.Açın şikayet sitelerini firmalar hakkında sayısızca dolandırıcılık şikayeti bulabilirsiniz.Piyasada bulunan bu eksikliğe çözüm olursanız, çok güzel paralar kazanabilirsiniz.Tabi hangi otun ne işe yaradığı hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

 

20-Eskitme Kilim Üretmek

Bu fikir size ilginç gelebilir.Ancak yeni trend olduğuna emin olabilirsiniz.Yukarıda bahsettiğim Etsy sitesinde bu tarz ürünler 200 dolar ile 800 dolar arasında alıcı buluyor.Üstelik Pinterest üzerinden satış yapanlarda var.Eskitme kilim yapmak için bazı kimyasal solüsyonlar kullanılıyor.Bunları kolaylıkla internetten temin edebilirsiniz.

 

Ancak illa bu solüsyonları kullanacaksınız diye bir kurak da yok.Kendinize özel yöntemlerde belirleyebilirsiniz.Bahsettiğim sitede satış yapanların çoğu kendine has eskitme yöntemi kullanıyor.Kimisi toprağın altını gömerek kimisi de defalarca çamaşır suyu ile yıkayarak bu yöntemi uyguluyor.Para kazandıran evde iş imkanı fikirleri arasında kar marjı yüksek olan bir iş.Tabi satışlarınızı mutlaka yurtdışı sitelerde yapmalısınız.