GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2022 09:09   Güncelleme : 11-01-2022 09:09

Aveda, CEW Sürdürülebilirlik Onur Ödülünü Kazandı

Aveda, CEW Sürdürülebilirlik Onur Ödülünü Kazandı Bu ödül, güzellik endüstrisindeki en yüksek sürdürülebilirlik değer standartlarını yansıtmaktadır.

Aveda, CEW Sürdürülebilirlik Onur Ödülünü Kazandı

MINNEAPOLIS, MN (2 Aralık, 2021)— Cosmetic Executive Women (“CEW”), Aveda’nın yıllar boyunca sürdürülebilirlik konusundaki bağlılığını ve başarısını CEW Sürdürülebilirlik Onur Ödülü ile onurlandırdı. Aveda, sürdürülebilir malzemeleri ve pakletlemeyi innovatif bir şekilde kullandığı, çevreyi ve toplumu olumlu etkilediği ve topluma hizmet vermeyi amaçlayan programlara önem verdiği için bu ödüle layık görüldü. 

 

Aveda’nın Global Marka Direktör Barbara De Laere “Aveda’nın sürdürülebilirlik konusundaki başarılarının CEW tarafından tanınmış olması bizim için büyük bir onurdur. 40 yılı aşkın bir süredir markamız, yüksek performanslı, sürdürülebilir kozmetik endüstrisinin zirvesinde olmak için kendini sürekli geliştirdi.  Şiddetle inanıyoruz ki doğal ürünler için yüksek performanstan ödün vermeniz veya güzel ürünler yaratmak ile çevresel ve sosyal sorumluluk sahibi olmak arasında seçim yapmanız gerekmiyor. Bu misyonumuzdan asla ödün vermedik ve bugüne kadar Aveda için attığımız her adımda bu misyonu aklımızda bulundurduk. Bu ödül, ekibimizin yıl geçtikçe ürünlerimizin sürdürülebilirlik açısından gelişmesi için çalıştığının bir göstergesidir.  Bu önemli ödül için CEW ve ödül sponsoru Firmenich’e çok teşekkür ederiz.” Sözleriyle düşüncelerini dile getirdi.

 

Sürdürülebilirlik Onur Ödülü’nü sunan Firmenich Global Parfumery bölümü başkanı Ilaria Resta ise “Aveda 1978’den beri sürdürülebilirliğin öncüsü olmuştur. Misyonunu anlatan cümlesi her şeyi açıklıyor: ‘Yarattığımız ürünlerden, topluma hizmet vermek için seçtiğimiz yollara kadar yaşadığımız dünyayı önemsemek.’ Sadece güzellik endüstrisinde değil, tüm dünyada çevresel liderlik ve sorumluluk konusunda bir örnek oluşturmaya çalışıyoruz.’ Aveda, misyonunu hem hayata geçiriyor hem de ürünlerinde ve ürünlerinin süreçlerinde çevresel sorumluluğu her şeyden üstün tutuyor.” sözleriyle düşüncelerini paylaştı. 

 

1978’de kurulmuş, hayvanlar üzerinde test edilmeyen ve topluma hep geri kazandırmayı amaçlayan Aveda; vegan , üstün performanslı ve sürdürülebilir saç, cilt, ve vücut ürünlerini güzellik uzmanlarına ve tüketicilerine kazandırıyor . Aveda, modern bilimin ilkelerini ve Hindistan'ın eski şifa sanatı olan Ayurveda'yı birleştirerek botanik teknolojisinde ve yeşil kimyada yeniliklere öncülük ediyor.

 

Aveda’ nın saç bakım ürünleri %90 doğal içeriklidir[1] ve saf ikonik bitki ve çiçek esansları içerir. Aveda’nın üstün performanslı Invati Advanced™, Nutriplenish™ ve Botanical Repair™ serilerinin her biri inovasyon , performans ve sürüdürülebilirlik konusunda bir çok ödül kazanmıştır. 

 

Aveda’nın ana üretim tesisi ürünlerini 100% rüzgar ve güneş enerjisiyle [2] üretiyor ve marka 100% tüketici sonrası geri dönüştürülmüş PET şişe [3] kullanımına öncülük ediyor. Ayrıca Aveda saf plastik kullanımını olabildiğince azaltmayı amaçlıyor. Aveda, ürünleri ve onların üretim süreçleriyle şeffaflık sağlamaya çalışıyor ve 2020'de marka, vanilyayı Madagaskar'daki kaynağından Minnesota'daki üretim tesisine kadar takip etmek için güzellik endüstrisindeki en büyük blok zinciri pilotunu tamamladı.

 

Aveda, imza niteliğindeki yıllık bağış kampanyası “Aveda Earth Month” aracılığıyla global ölçekte suya erişimi olmayan topluluklara temiz su sağlanmasına yardımcı olmak ve lokal olarak temiz suyun korunmasını sağlamak için farkındalık yaratmakta ve bağış toplamaktadır.

 

Aveda 1999’ dan beri 1,4 milyondan fazla kişiye temiz su sağlamakta ve yaklaşık 2.000 su havzasını korumaktadır. Bu sayede, yüzlerce global ve lokal çevreyi korumayı amaçlayan organizasyonlar için 67 milyon dolardan fazla para toplamıştır. Kâr gütmeyen hayır kurumlarıyla ortak çalışan Aveda, markanın Hindistan, Nepal, Madagaskar ve Etiyopya'da kaynak sağlayan topluluklarda ihtiyaç sahibi insanlara temiz su sağlamaya ve bu toplulukların yaşadığı ve çalıştığı yerel su havzalarını korumaya devam etmektedir.

 

Sürdürülebilirlik Onur Ödülü başvuruları 8 farklı jüri tarafından değerlendirilmiştir. Bu jürilerin içinde Ulta’nın Direktörü Muffy Clince, Bilim Komitesinin Danışmanı ve Başkanı, aynı zamanda NYSCC ‘nin bilim bloggerı Giorgio Dell’Acqua, CEW’ nun başkanı Carlotta Jacobson, NA Hair Care, Procter & Gamble'da Marka İletişim Lideri ve Kuzey Amerika sürdürülebilirlik ve vatandaşlık platformunun eş lideri Alissa Fitzgibbons, WWP (World Wide Packaging) ‘in Global Paketleme Mühendisi ve Başkan Vekili Gary Myer, Firmenich’in Güzel Koku Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dara Quinlan, Firmenich’in Kreatif Direktörü ve  Green Team Üyesi Melanie Verhille, Futerra Sustainability Communications’ın CEO’su Lucy Shea yer almaktadır. 

                               

Sürdürülebilirlik Onur Ödülü’ne 1991 yılında Sürdürülebilir Kalkınma üzerine Uluslararası Ticaret Odası Ticaret Sözleşmesi'ni imzalayan ve bugün sürdürülebilirlik konusundaki sarsılmaz bağlılığını sürdüren dünyanın en büyük özel koku ve aroma şirketi olan Firmenich sponsorluk etmektedir.