GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-12-2021 14:18   Güncelleme : 31-12-2021 14:18

Hurda Kaldıraç ile Büyük Verimlilik Sağlanıyor

Metal malzemelerin aniden manyetik kuvvet haliyle kaldırılmasına veya ani bir şekilde bırakılmasını sağlayan alete hurda kaldıraç denilmektedir.

Hurda Kaldıraç ile Büyük Verimlilik Sağlanıyor

 

 

Metal malzemelerin aniden manyetik kuvvet haliyle kaldırılmasına veya ani bir şekilde bırakılmasını sağlayan alete hurda kaldıraç denilmektedir. Bu aletin sanayi ortamlarında, inşaat ve diğer metal sanayileşme sektörlerinde de kullanıldığı bilinmektedir; firmamız tarafından satışını, üretimini ve imalatını gerçekleştirdiğimizi sizlerle paylaşmaktayız. Bu aletin manyetik bir şekilde metal ve metal tarzı maddelerin aniden kaldırılmasını ve yüksek kiloda metalleri kaldırdığını da söyleyelim. Mıknatıslı olan bu malzemenin iş yerlerine oldukça faydası bulunmaktadır; faydasının yanı sıra birçok yönden de iş yerlerinin ve kişilerin tasarruf etmesini sağlamaktadır. Sanayileşme döneminden sonra bu malzeme oldukça yenilikçi bir teknoloji olarak yer almaktadır; bağımsız bir şekilde metalleri aniden çekebilen veya bırakabilen özelliğiyle kullanımı gayet pratik ve kolaydır. Hurda kaldıracının gerektiği alanlardan biraz bahsedecek olursak, elektrik kesintisi, kısa devre, KGK akü yardımcı sistemlerine ihtiyaç duyulmaması, çalışma sırasında elektrikten yapılan tasarruf ve elektriğe duyulmayan ihtiyaç, bu malzemenin diğerlerine nazaran farklı bir özelliği de güçlü ve uzun süreli emiş gücü olmasıdır. Bunların yanı sıra ise kalıcı bir manyetiği olduğundan dolayı oldukça güvenilir yapıda kabul edilmektedir; sadece kısmi olarak operatörler tarafından ayrılabilen durumlarda adsorbe edilen malzemenin güvenlik harcını yapabilirler. Bu görünümü ve güveniyle de İSG kurallarının da uyumlu olmaktadır; Avrupa standartlarına da uyumlu olan hurda kaldıracı firmamız tarafından satışının gerçekleştirildiği ve üretiminin de firmamız tarafından uygulandığını belirtmemiz gerekiyor. Ekibimizin profesyonel bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğü ve yaptıkları iş birliğiyle, disiplinli bir şekilde çalışmalarını sürdürmeleri devam etmekte.

 

Hurda Kaldıraç Özellikleri

Kompakt yapı ve tasarımı oldukça iyi olan bu kaldıracın büyük bir şekilde çekme kuvvetinin olduğu bilinmektedir; çekme kuvvetinin yanı sıra düşük enerji tüketimi sağlaması da kullanıcılar tarafından dikkat çekmiştir. Hızlı ve verimli bir şekilde yüklemesiyle, boşaltmasıyla ünlenmiş bir malzeme olarak piyasada geçmektedir; uzun bir şekilde kullanımı gayet uygundur ve arızalanma şansı oldukça düşüktür. Ömrünün uzun olmasıyla birlikte kurulumu da oldukça kolaydır; kullanım ve bakımı da kurulumu kadar kolaydır. Kullanım alanlarından kısaca söz edecek olursak, döküm külçe, çelik bilya, demir makine kesimidir.