GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-12-2021 14:15   Güncelleme : 29-12-2021 14:15

Schneider Electric, DCS 2021 Ödüllerinde ‘Sürdürülebilirlik ve Verimliliğe Üstün Katkı’ Ödülünü Kazandı

Enerji yönetimi ve otomasyonunun dijital dönüşümü alanında dünya lideri olan ve Corporate Knights tarafından 2021 yılında dünyanın en sürdürülebilir kurumu seçilen Schneider Electric™, DCS ödüllerinde ‘Sürdürülebilirlik ve Verimliliğe Üstün Katkı’ ödülünü kazandı.

Schneider Electric, DCS 2021 Ödüllerinde ‘Sürdürülebilirlik ve Verimliliğe Üstün Katkı’ Ödülünü Kazandı

Bu ödül Schneider Electric’in veri merkezi sürdürülebilirliği ve müşterilerin esneklik, verimlilik ve sürdürülebilir operasyonlara yönelik taleplerini karşılamaya yardımcı olan ilgili teknolojiler alanındaki liderliğini onaylamaktadır.

Schneider Electric ve Elit İş Ortağı Advanced Power Technology etkinlikte ayrıca ‘Yılın Veri Merkezinde Sürdürülebilirlik Projesi’ kategorisinde ikinci bir özel proje ödülü aldı. İki şirket, daha geniş bir dijital dönüşüm girişimi kapsamında karbon ayak izini azaltmak için birlikte çalışarak ve enerji açısından verimli teknolojiler kullanarak Newcastle Şehir Konseyi için bir modernizasyon projesi teslim etti.  

Sürdürülebilirlik ve Verimliliğe Üstün Katkı 

Sürdürülebilirlik ve verimlilik uzun zamandır Schneider Electric’in amacının merkezinde bulunmuştur. Şirket, müşterilerinin görev açısından kritik altyapılarının çevresel etkilerini sürdürülebilir ve Green Premium™ teknolojiler, yenilikçi tasarım ve inşaat stratejileriyle ve sürdürülebilirlik hizmetleri (ESS) bölümü aracılığıyla azaltmalarına yardımcı olma konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir. 

EcoStruxure IT veri merkezi altyapı yönetimi (DCIM) platformunun da yer aldığı sektör lideri donamın ve yazılım çözümleri portföyü sayesinde operatörler kritik IT ortamlarına dair daha geniş görüş alanı elde ediyor ve hem enerji kullanımlarını, hem de karbon emisyonlarını azaltacak adımlar atabiliyorlar. Ayrıca enerji açısından ultra verimli Lityum-iyon kesintisiz güç kaynakları (UPS), SF6 içermeyen anahtarlama donanımları ve mikro şebeke teknolojilerini de kapsayan sürdürülebilir yedek güç çözümleri sayesinde operatörler kendilerine sunulan enerji depolama imkanları ile rüzgar ve güneş gibi sürdürülebilir enerjileri şebekeyle yerinde entegre ederek sürdürülebilirlik ve esneklik taleplerini kolayca karşılayabiliyorlar.

Schneider Electric, son yıllarda geleneksel veri merkezi tasarımlarının sınırları dışında düşünme ve tedarik zincirindeki kapsam-3 emisyonları azaltma konularında operatörlere yardımcı olan stratejiler de geliştirdi. 2020 yılında yaptığı açıklama ile kurumsal sürdürülebilirlik taahhütlerini hızlandırdığını duyuran Schneider Electric,  2025 yılına kadar müşterilerinin 800 milyon ton karbon emisyonu tasarruf etmesine/önlemesine yardımcı olmaya söz verdi ve bugüne kadar müşterilerinin 319 milyon ton CO2 azaltmasına yardımcı oldu.

Schneider Electric Birleşik Krallık ve İrlanda Güvenli Güç Bölümünden Sorumlu Başkan Yardımcısı Marc Garner şöyle konuştu: “Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen COP26’yla birlikte sektörümüzün Net Sıfır taahhüdü vermesi için daha önce hiç bu kadar önemli bir dönem olmamıştı. Sektörümüz yenilikçi tasarımları sürdürülebilir teknolojilerle birleştirerek ve hem yenilenebilir enerjilerle hem de şebekeyle entegre ederek iklim aciliyeti için gerekenleri yapma arayışında kritik bir rol oynayabilir. Sürdürülebilirlik ve verimliliğe yaptığımız katkıdan dolayı bu ödülü almaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.” 

Yılın Veri Merkezinde Sürdürülebilirlik Projesi

Schneider Electric ayrıca Elit İş Ortağı Advanced Power Technology (APT) ile birlikte ‘Yılın Veri Merkezinde Sürdürülebilirlik Projesi’ için ikinci bir özel ödül aldı. Şirketler birlikte çalışarak Newcastle Şehir Konseyi için bir veri merkezi dijital dönüşüm projesi sundu. Bu proje, seçim bölgesinde bulunan 300.000 yurttaş ve işletmeye hizmet sunma konusunda Konseyin yeni e-devlet stratejisini destekliyor. 

Proje, mevcut veri merkezi kapasitesinin modernizasyonu, fiziksel altyapısının yeni UPS, raflar, muhafazalar ve korumalar dahil geliştirilmesi ve işletme ortamına dair görüş alanını artırmak için EcoStruxure IT yönetim yazılımının konuşlandırılmasını kapsıyor. Yeni sistem bir bütün olarak, Konseyin hizmet sürekliliğini sağlama imkanını artırıyor, enerji tüketimini azaltıyor ve güç ve soğutma sistemlerinin optimum enerji verimliliğiyle çalıştırılmasını sağlıyor.