GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-12-2021 10:03   Güncelleme : 28-12-2021 10:03

Design Week Türkiye’den Pürsu Cam Şişe Ambalajına Tasarım Ödülü

Pürsu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla düzenlenen Design Week Türkiye’de tasarım ödülüne layık görüldü.

Design Week Türkiye’den Pürsu Cam Şişe Ambalajına Tasarım Ödülü

İlhamını eşsizlikten alan Pürsu cam şişeleri, “Ambalaj ve Hızlı Tüketim Ürünleri” kategorisinde “İyi Tasarım” ödülünün sahibi oldu. 

 

İstanbul - Aralık, 2021 Türkiye genelinde 36 ilde 400’e yakın bayisiyle su sektöründe hizmet veren ı Pürsu, cam şişe ambalajlarıyla Design Week Türkiye’de “İyi Tasarım” ödülünün sahibi oldu. 

 

Faaliyetlerini Bal Kaynak Su A.Ş.’nin çatısı altında, Uludağ ve Nazilli’de bulunan Türkiye’nin en güvenilir doğal su kaynaklarındaki tesislerinde sürdüren Pürsu, cam şişe ambalajlarında eşsizliğinden ilham aldığı altı benzersiz kar tanesi gravürünü ve Uludağ’ın altı farklı endemik çiçeklerini desen olarak kullanıyor.

 

Bu yıl toplam 238 yarışmacının katıldığı Design Week Türkiye Endüstriyel Tasarım Yarışması’nda, ulusal ve uluslararası alanda uzman akademisyen ve tasarımcılardan oluşan 30 kişilik jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, suyun doğal lezzetini ve doğanın özelliklerini yansıtan Pürsu cam şişe ambalajları, “Ambalaj ve Hızlı Tüketim Ürünleri” kategorisinde “İyi Tasarım” ödülüne layık görüldü.

 

Güçlü dağıtım ağı, kaliteli servis anlayışı, sağlık ve hijyene verdiği önemle kısa sürede ambalajlı su sektörünün önde gelen markalarından biri olan Pürsu, tescilli Uludağ kaynaklı markası Pürsu Elite ve tescilli Nazilli kaynaklı markası Pürsu Premium’u tüketicilerin beğenisine sunuyor.