GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2021 09:42   Güncelleme : 17-12-2021 10:02

Trabzon’un En Çok Okunan Haber Sitesinin Ardındaki Öykü

Ali Çil İstanbul doğumlu olmasına rağmen yaşamını Trabzon’da sürdürüyor. 1987 yılında dünyaya gelmesinin ardından İstanbul depremiyle beraber Trabzon’a taşındığı biliniyor.

Trabzon’un En Çok Okunan Haber Sitesinin Ardındaki Öykü

Ali Çil İstanbul doğumlu olmasına rağmen yaşamını Trabzon’da sürdürüyor. 1987 yılında dünyaya gelmesinin ardından İstanbul depremiyle beraber Trabzon’a taşındığı biliniyor. Bu süre zarfı içerisinde de koyu bir Trabzon sevdalı halini alıyor. Bu sevdası, zekasıyla birleştiğinde çok güçlü işler çıkarmasında da etki sahibi oluyor. Ali Çil on bir yaşındayken dahi başarılı bir geleceği olacağını belli ediyor. Çünkü on bir yaşında kendi internet sitesini kuruyor. Kendi internet sitesini kurmasıyla beraber de aslında bilişim sektörüne güçlü bir giriş yapmış oluyor. Devamı da çorap söküğü gibi geliyor. Bilişim sektöründe ortağıyla beraber İVEA LTD ŞTİ’ni kurarken, çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor.

Birçok internet sitesinin sunucu kiralama hizmetlerini üstleniyor. Bunun yanında Netdirekt Türkiye Bayiliği’ni devralıyor. Birçok internet sitesinin, haber sitelerinin altyapılarını hazırlıyor. Hayatındaki yeni dönem de bu gelişimle beraber meydana geliyor. Ali Çil kendi haber sitesini kuruyor. HaberTS ile beraber kendi içeriklerini oluşturuyor. Site zamanla Trabzon’un en çok ziyaret edilen adresi haline geliyor.

Ali Çil Başarı Basamaklarını Tırmanmaya Devam Ediyor

Hem gazetecilik hem de köşe yazarlığı yapan Ali Çil, bilişim sektörüne de 2013 yılında veda ediyor. Şimdilerde kendi alanında oldukça hızlı bir şekilde yükseliyor. Bir Trabzon Spor sevdalısı olarak tarafını her yerde duyursa da yayınlarını tarafsız olarak yapıyor. Sarı basın kartına sahip olarak da oldukça yüksek sayıda habercilik ve röportaja imza attığını görebiliyorsunuz. Hem gazetecilik hem de haber sitesiyle sürekli olarak daha iyi bir seviyeye yükselmeye de devam ediyor.

Ali Çil'in Sosyal Medya Hesapları;
Twitter: https://twitter.com/61alicil
Instagram: https://www.instagram.com/61alicil/