GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-12-2021 12:10   Güncelleme : 02-12-2021 12:10

İlker Aydilek Spor Kariyerinde Yeni Basamakları Tırmanıyor

İlker Aydilek Türkiye’de akrobasi paten sporunu profesyonel olarak yapan sporculardan birisidir.

İlker Aydilek Spor Kariyerinde Yeni Basamakları Tırmanıyor

İlker Aydilek Türkiye’de akrobasi paten sporunu profesyonel olarak yapan sporculardan birisidir. 13.10.1994 doğumlu olan sporcu ilk olarak 7 yaşında güreş ve futbol ile tanışarak spor dünyasına girmiştir. Sonrasında ise 10 yaşında akrobasi paten ile tanışmış ve bu alanda profesyonel olma yolunda ilerlemiştir. Yaklaşık 3 yıllık bir gelişim sürecinin ardından profesyonel olma yolunda adım atmaya başlamıştır.

Profesyonellik sürecinde birçok kurumsal markadan teklifler alarak bu markaların ve firmaların gösterilerini yapmıştır. Aynı zamanda ülkede düzenlenen çeşitli yarışmalarda da yer almıştır. 2016 yılında Türkiye şampiyonu olmasının yanı sıra Yetenek Sizsiniz isimli ünlü TV programında 2 kere finale çıkma başarısını da göstermiştir. Bu doğrultuda kariyerinde emin adımlar ile yükselmeye devam etmiştir.

İlker Aydilek, kariyerinde birçok önemli başarı elde etmiştir. Özellikle 2016 yılında elde ettiği Türkiye şampiyonluğu kariyerindeki önemli başarılardan birisidir. Antalya’nın dünyaca ünlü otellerinde yaptığı gösterilerden birinde double backflip hareketini yapmıştır.

Bu hareket Türkiye’de ilk kez kendisi tarafından yapılmıştır ve birçok olumlu geri dönüş elde etmesini sağlamıştır. Ülkenin birçok şehrinde gösterilen yaparak sporunu daha da yaygın hale getirmiştir. Aynı zamanda birçok yerde kaykay pistleri açılmasını da sağlamıştır. Bu sayede de akrobasi paten, kaykay gibi sporların daha yaygın hale gelmesi ve genç sporcuların yetişmesi konusunda etkili olmuştur. Hedefi ise Türkiye’yi yurtdışında temsil etmektir.

İlker Aydilek Instagram Hesabı:

https://www.instagram.com/ilkeraydilekk/

Videoları:

https://www.instagram.com/p/BGEeulsmR_a/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/BbunXj6HFog/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/reel/CTfeUBLjON2/