Yunus Emre Geyik : Yeni sosyal girişimcilere ilham olacağız

Yunus Emre Geyik : Yeni sosyal girişimcilere ilham olacağız
Yunus Emre Geyik : Yeni sosyal girişimcilere ilham olacağız Haber Ekspres
Bu içerik 50 kez okundu.

 

Her geçen gün öneminin daha yoğun bir biçimde hissedilen Sosyal Girişimcilik kavramının her yönü ile ele alınması ve başarılı örneklerin incelenmesi için bir araya gelen katılımcılar aylar öncesinden hazırlıklarını yaptılar. 936 kişinin katılmak için başvurduğu çalıştaya 20 farklı ülkeden, 25 katılımcı katıldı.

Çalıştaya  Türkiye, İtalya, Tunus, Çin, Pakistan, Kanada, Cezayir, Cezayir, Gürcistan, Hong Kong, Hindistan, Kırgızistan, İspanya, Romanya, İngiltere, Endonezya, Tunus, Yunanistan,  Fas ve Mısır’dan gelen genç sosyal girişimciler katıldı. 
 
Uluslarası basında Çin'den Pakistan'a bir çok yerel ve uluslarası haber kanalları çalıştaya yer verirken, çalıştayın gençlerin dikkatini çekmesi açısından genç sosyal girişimciler tarafından organize edilmiş ve katılım sağlanmış olması dikkat çekildi.
 
 
Çalıştayı Organize eden Yunus Emre Geyik; Büyük bir heyecan ile başladığımız çalıştay hazırlıklarının yine büyük bir heyecan ile tamamladık. Çalıştay sürecinde katılımcıların ülkelerindeki 450 başarılı sosyal girişimi inceleme fırsatı bulduk. Örnekleri incelerken yer aldıkları sektör ve uyguladıkları disiplinlerine göre kategorize ederek onları kendi içlerinde gruplandırarak başarılarının altındaki nedenleri de inceleme fırsatı yakaladık.' dedi.
 
Tüm bu başarılı örnekleri bir kitap haline getireceklerini ifade eden Adıgüzel, 'Amacımız uluslararası arenada başarılı sosyal girişimcilik örneklerinin bir araya getirilmesini sağlayıp yeni sosyal girişimcilere ilham olmasını sağlamak. Özellikle ülkemiz için sosyal girişimciliği konuşacak olursak sosyal girişimciliğin bu toprakların geleneklerinde olduğunu söyledi. Ayrıca Yunus Emre “Toplumsal fayda konusunda örf ve adetlerimizde bir çok güzel uygulamalar var. Bu uygulamaları ticari hayatımız ile entegre etmeyi başardığımız gün çok güzel örneklerin çıkacağından hiç şüphem yok.” dedi.

İnstagram: https://instagram.com/yunusemregeyik

Web Sitesi: https://yunusemregeyik.org/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx