GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2021 17:52   Güncelleme : 09-10-2021 17:52

Ağız ve diş hastalıkları nelerdir?

Ağız ve dişler solunum ve sindirim sisteminin en temel organları arasında yer almaktadır. Özellikle de sindirim sisteminin ilk basamağı ağız ve dişler deki öğütme çalışmaları ile başlamaktadır.

Ağız ve diş hastalıkları nelerdir?

Ağız ve dişler solunum ve sindirim sisteminin en temel organları arasında yer almaktadır. Özellikle de sindirim sisteminin ilk basamağı ağız ve dişler deki öğütme çalışmaları ile başlamaktadır. Bu nedenle özellikle beslenme noktasındaki önemi nedeniyle vücudumuzdaki birçok hastalığı ve vücudumuzun genel sağlık durumuna ağız ve dişlerdeki sağlık durumu etkilemektedir. Ağız ve diş hastalıklarından en birincisi diş çürüğüdür. Diş çürükleri küçük yaşlardan itibaren ağız ve diş sağlığına gerekli önemin verilmemesi ve rutin dış kontrollerinin yapılmaması nedeniyle oluşabilir. Ayrıca kötü beslenme nedeniyle de ağız ve diş sağlığında bozulmalar meydana gelir ve özellikle şekerli gıdalar neticesinde dişlerin çürüme oranı artar. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yüzde yetmiş oranında birey de aynı zamanda diş eti hastalıkları da görülmektedir. Ülkemizde ağız ve diş sağlığı konusunda faaliyet yürüten Dr. Dt. Bircan Bektaş Bursa ortodontist önerileri içerisinde ilk sırada yer almaktadır.

Dt.Dr. Bircan Bektaş Bursa ortodontistleri içerisinde en iyisi

Dt.Dr. Bircan Bektaş Bursa'da faaliyet yürüten ağız ve diş sağlığı konusunda son derece başarılı çalışmalar yürüten ortodontistler arasında yer alır. Ankara üniversitesi diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini de tamamlayan Bircan Bektaş Bursa ilinde her yaştan bireyin diş tedavi işlemlerini gerçekleştirir. Son derece profesyonel bir klinikte güler yüzlü bir biçimde hizmet sunmaktadır.

Kaynak: https://www.drbursaortodontist.com/bursa-ortodontist-onerileri/