SAĞLIK
Giriş Tarihi : 04-10-2021 14:37   Güncelleme : 04-10-2021 14:37

OMRON BF 511 Akıllı Baskül ile Sağlığınızı Kontrol Altına Almanıza Yardımcı Oluyor!

Hayatımızın pek çok alanında devamlı olarak kullandığımız akıllı ürünler, hayatımızı kolaylaştırıyorken aynı zamanda sağlığımızın kontrolünde de önemli bir rol oynuyor. Pandemiyle birlikte evde geçirilen sürenin artması daha az hareket etmeye başlamamıza neden oldu.

OMRON BF 511 Akıllı Baskül ile Sağlığınızı Kontrol Altına Almanıza Yardımcı Oluyor!

Hayatımızın pek çok alanında devamlı olarak kullandığımız akıllı ürünler, hayatımızı kolaylaştırıyorken aynı zamanda sağlığımızın kontrolünde de önemli bir rol oynuyor. Pandemiyle birlikte evde geçirilen sürenin artması daha az hareket etmeye başlamamıza neden oldu. Bu da çoğu kişide kilo fazlalığına, vücut yapısında gerçekleşen değişikliklere ve yağ oranının artmasına neden oldu. Tam da bu noktada pek çoğumuzun ihtiyacı olan birbirinden farklı değerleri takip edebilen OMRON Bf 511 Vücut Analiz Baskülü, sağlığın kontrol altına alınabilmesinde kritik bir yardımcı rol oynuyor. 

 

Sağlık problemlerinin temelinde yer alan kilo fazlalığı kontrol altına alınmadığı takdirde ciddi rahatsızlıklara yol açabiliyor. Pandemiyle birlikte alınan kiloların ve hareketsizliğin yol açtığı rahatsızlıklar sıklıkla duyduğumuz problemlerin başında yer alıyor. Diyet, egzersiz ve sağlıklı beslenme rutinleri bu durumu tersine çevirmeye başlasa da vücudun neye ihtiyacı olduğunu ve ne durumda olduğunu sık sık kontrol etmek bu dönemlerde oldukça önemli. Doktor ve diyetisyen kontrolüne ek olarak yararlanılabilecek bir araç olan OMRON’un vücut analizi yapabilen akıllı baskülü, bu konuda beklentileri aşmayı başarıyor. En kapsamlı vücut bileşimi ölçüm cihazı olarak tanımlanan, klinik olarak da doğrulanmış tıbbi bir cihaz olarak sınıflandırılan OMRON F511 Akıllı Baskül, sağlığınızı ve kilonuzu kontrol altına alarak sürekli takibini yapmanıza yardımcı olacak. 

 

Vücudunuzu daha yakından tanıyın

Tam bir vücut analizi için hem ellerde hem de ayaklarda yer alan 8 sensörüyle ölçüm yapan OMRON Bf511 Akıllı Baskül, vücut yağı, viseral yağ, iskelet kası düzeyi, Vücut Kitle İndeksi (BMI) ve dinlenme halindeki metabolizmayı ölçebiliyor. 6 yaş ve üzeri kullanıma uygun akıllı baskül, 4 farklı kişinin ölçümlemesini ve analizlerini hafızasına alabiliyor. 150 kilograma kadar ölçüm yapabilen OMRON Bf511, Biyoelektrik Empedans (BI) yöntemi kullanarak, vücut yağ oranını vücut ağırlığının yüzdesi olarak gösterebiliyor. Cihaz ayrıca vücudu hareket ettiren kemiklere bağlı kaslar olan iskelet kası ölçümü de yapabiliyor.