GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-09-2021 23:13   Güncelleme : 04-09-2021 23:13

Ülkemizde Yol Yapımında Yaygın Kullanılan Asfalt Kaplama Hizmeti

Petrol rafinasyonu ile meydana gelen asfalt bir petrol yan ürünü olarak düşünülebilir. Dayanımlı, akmayan bir formdan katı forma kadar pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır.

Ülkemizde Yol Yapımında Yaygın Kullanılan Asfalt Kaplama Hizmeti

Petrol rafinasyonu ile meydana gelen asfalt bir petrol yan ürünü olarak düşünülebilir. Dayanımlı, akmayan bir formdan katı forma kadar pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Asfalt aynı zamanda organik kökenli ürünler kategorisinde de yer alabilir. Asfalt ıslakken oldukça yapışkan bir kıvama sahiptir ancak kuruduktan sonra son derece sert bir materyal ortaya çıkmaktadır. Uygulama anında yapışkan kıvamı kolaylık sağlarken uygulama sonrası sertliği uzun yıllar dayanıklı bir şekilde kullanım gerçekleştirilebileceğini göstermektedir. Ülkemizdeki en yaygın kullanım alanı göz önüne alındığında yol yapımı olarak düşünülebilir.

Yol kullanımı haricinde asfalt madde su geçirmezliğe ihtiyaç duyulan yüzeylerde ya da çatı yalıtımı gibi uygulamalarda tercih edilmektedir. İki farklı çeşidi bulunmaktadır. Soğuk asfalt ve sıcak asfalt adıyla anılan bu çeşitlerin uygulama alanları birbirinden ayrılmaktadır. Asfalt çeşitlerine bakıldığında sıcak asfalt mıcır ya da farklı doğal taşlar karıştırılarak meydana gelir ve sıcak uygulama yapılarak serim gerçekleştirilir. Soğuk asfalt ise sıcak asfalt ve su karışımından meydana gelir. İkisinin uygulama çeşidi de birbirine göre farklılık göstermektedir. Ülkemizde daha yaygın kullanılan asfalt çeşidi sıcak asfalt olarak söylenebilir.

Asfalt Hizmetleri Ankara

Büyük şehirlerde önemli bir ihtiyaç olarak düşünülebilecek olan asfalt Ankara gibi şehirlerde sıkça kullanılmaktadır. Ankara asfalt firmaları profesyonel ve kalite odaklı uygulamalar gerçekleştiren firmalardır. Ankara asfalt hizmeti ihtiyacı duyan kişi ve kurumların firmalar ile doğrudan iletişime geçmesi en sağlıklı sonuçların alınacağını gösterir.