SAĞLIK
Giriş Tarihi : 03-09-2021 14:50   Güncelleme : 03-09-2021 14:50

Ruh sağlığınızı ihmal etmeyin

Özellikle gelişmekte olan ülkelerde bireyler bedensel sağlıklarının ve ruh sağlıklarının kıymetini ne yazık ki kaybettikten sonra anlamaktadır.

Ruh sağlığınızı ihmal etmeyin

 

Özellikle gelişmekte olan ülkelerde bireyler bedensel sağlıklarının ve ruh sağlıklarının kıymetini ne yazık ki kaybettikten sonra anlamaktadır. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde eğitim seviyesindeki düşüş bireylerin ruh sağlıkları ile ilgili ehemmiyeti net olarak öğrene memelerine sebep olur. Geçim kaygısı ve gündelik sıkıntılar nedeniyle bireyler ruh sağlıklarının gerekliliklerini ertelerler. Oysa daha iyi para kazanmak ve daha sağlıklı bir yaşam sürmek için bireylerin öncelikle mental anlamda sağlıklarını geri kazanmaları gerekmektedir.

Bazen sorunlar içinden çıkılmaz bir hal alabilir

Beri taraftan ruh sağlığımızı ihmal etmemizin diğer bir nedeni de sorunların üstesinden zamanla ya da kendi başımıza gelebileceğimizi düşünmektir. Oysa bu her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle her yaştan ve her düzeyden bireyin düzenli olarak mental sağlığını geri kazanmak için psikolojik destek alması gerekmektedir. Psikolojik destek için bu anlamda meslek profesyonellerinden yardım almak gerekir. MK Psikoloji ve Diyet Kliniği Isparta psikolog hizmeti başta olmak üzere  bu anlamda bireylerin hem ruhsal hem de bedensel sağlığına hizmet veren çok verimli bir kliniktir. Klinikte hem diyetisyen hem bir uzman bir klinik psikolog istihdam edilmektedir. Bu profesyonel ekip her anlamda danışanların sağlığını düşünen ve onlara faydalı olmayı amaçlayan etik ve ahlaki değerlerle çalışır. Kliniğin son derece etkin ve verimli bir web sitesi de mevcuttur.

Kaynak: https://www.mkklinik.com/