GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2021 22:20   Güncelleme : 04-09-2021 08:53

Çekirdek Yağlarının ve Kenevir Tohumunun Faydası

Tazemiz'in bünyesinde barındırdığı kabak çekirdeği yağı, incir çekirdeği, kenevir tohumu gibi birçok doğal ürünleri ilk tazeliğiyle sunmaya devam ediyor.

Çekirdek Yağlarının ve Kenevir Tohumunun Faydası

2019 yılında KOSGEB’den almış olduğu destek ile yoluna çıkan Tazemiz tamamen doğal yağlar üretme hedefiyle markasını güçlendirmeye devam etmektedir. Doğal yağ üretiminde soğuk sıkım yöntemini kullanmakta ve en doğal haliyle yağları alıcısı ile buluşturmayı başarmaktadır. Pek çok farklı bitki ve meyvenin tohumlarından elde edilen yağlar, özel makineler ile üretilerek hiçbir kimyasal madde ile temas etmemektedir.

Stres ve depresyon tedavisinde kullanılan, idrar kesesi sorunlarına iyi gelen, prostat kanserini önleyen, bağırsakların düzenli olarak çalışmasını sağlayan ve sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olan kabak çekirdeği yağı, hafızayı güçlendiren, vücudun vitamin ihtiyacını karşılayan, cildi gençleştiren Hindistan cevizi yağı gibi yağlar da soğuk sıkım olarak üretilmektedir.

Doğal Yağlar Serisinde Neler Var?

Cilt problemlerine, sivilce ve uçuklara iyi gelen; saç bakımı konusunda destek sağlayan, çatlakların giderilmesine yardımcı olan incir çekirdeği yağı, cilt kanserine karşı koruyucu olan nar çekirdeği yağı, cilt hastalıklarının tedavisinde kullandıran ve yaşlanma karşıtı etkileriyle bilinen üzüm çekirdeği yağı gibi cilt ve saç ile ilgili sorunlara karşı koruyuculuğu olan yağlar serisi de bulunmaktadır.

Ayrıca cilt üzerinde çok önemli faydalar sağlayan kenevir tohumu yağı da soğuk sıkım olarak üretilmektedir. Ciltteki gerginliği alan ve cildi nemlendiren etkisi, cilt kanserine karşı koruyuculuğu bilinen kenevir tohumu yağı doğru kullanım ile vücut için çok sağlıklı bir bitkisel yağ olarak karşımıza çıkmaktadır.