2021 KPSS ÖABT ne zaman, saat kaçta?

2021 KPSS ÖABT (Öğretmenlik ve Alan Bilgisi Testi) sınavı 15 Ağustos günü gerçekleştirilecek. Sınava katılacak adaylar 'KPSS ÖABT saat kaçta başlayacak, kaç dakika sürecek?' Sorusuna yanıt arıyorlar. İşte KPSS ÖABT hakkında...

2021 KPSS ÖABT ne zaman, saat kaçta?
2021 KPSS ÖABT ne zaman, saat kaçta?
Bu içerik 31 kez okundu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanacak olan KPSS'nin 2021 ÖABT etabı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Başvuruların tamamlanmasının ardından gözler bu kez 2021 KPSS ÖABT tarihine çevrildi. İşte, 2021 KPSS ÖABT hakkında merak edilen detaylar...

KPSS ÖABT NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu 15 Ağustos'ta uygulanacak. 15 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-ÖABT sınavında adaylar sabah oturumu için saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumu için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

SINAVDA GİRİŞTE YASAK OLAN EŞYALAR

Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz. Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS sınav sonuç tarihi ÖSYM'nin sınav takviminde belli oldu. Takvime göre KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınav sonuçları 16.09.2021 tarihinde ilan edilecek. Sonuçlar ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden görüntülenecek.

KPSS ÖABT ne zaman? KPSS ÖABT saat kaçta başlayacak? KPSS ÖABT kaç dakika sürecek? | Gündem Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti