Arefe günü kargolar açık mı?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Arefe günü kargolar açık mı? Sorusu gündemde. Resmi tatillerde kamu kurum ve kuruluşları gibi pek çok sektörün hizmet vermediği biliniyor. Kurban Bayramı'nın resmi tatil olması nedeniyle arefe günü ve Kurban Bayramı'nda PTT ve kargoların açık olup olmayacağı merak ediliyor. İşte 19 Temmuz PTT ve kargoların durumu

Arefe günü kargolar açık mı?
Arefe günü kargolar açık mı?
Bu içerik 19 kez okundu.

Milyonlarca vatandaş kargoların ve PTT'nin arefe günü çalışıp çalışmadığını merak ediyor. İşte 19 Temmuz arefe günü PTT ve kargoların durumu

AREFE GÜNÜ KARGOLAR VE PTT ÇALIŞIYOR MU?

Arefe günü yarım gün olduğu için PTT yarım gün çalışacak. Dolayısıyla arefe günü tam gün çalışan kişiler, yarım günlük mesai ücreti alma hakkına sahiptir. Arefe günü yarım gün olması sebebiyle kargo şirketleri de yarım gün çalışıyor ancak bazı kargo firmaları tam gün de çalışabiliyor.

Kurban Bayramı sebebiyle kargo firmalarının bir çoğu bayram tatili süresinde çalışmayacak. Ancak kargolar, arefe günü olan 19 Temmuz Pazartesi günü 09.00 ile 12.30 saatleri arasında dağıtım yapacaklar.

Bayram tatili sonrasında kargo alımları ve dağıtımları 24 Temmuz 2021 Cumartesi günü kaldığı yerden devam edecek.


KURBAN BAYRAMINDA KARGOLAR AÇIK MI?

Kargolar, Kurban Bayramı'nın resmi tatil ilan edilmesi sonrasında 20-21-22-23 Temmuz 2021 tarihlerinde kapalı olacak yani çalışmayacak.

Arefe günü PTT açık mı? Arefe günü kargolar çalışıyor mu? 19 Temmuz PTT ve kargoların durumu | Gündem Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx