Bayram tatili ne zaman başlıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurban bayramına dair detayları kabine toplantısının ardından paylaştı. Bu sene kurban bayramında 9 gün tatil yapılacak. Koronavirüs salgını nedeniyle uzun zamandır evlerinde olan vatandaşlar 9 günlük tatil için planlarını yaptı. Kurban Bayramı hangi gün başlıyor? İşte kurban bayramı tatili 2021 hakkında merak edilenler...

Bayram tatili ne zaman başlıyor?
Bayram tatili ne zaman başlıyor?
Bu içerik 9 kez okundu.

Kurban bayramı için geri sayım başladı. Bu yıl da Kurban Bayramı koronavirüs salgını gölgesinde idrak edilecek. En çok merak edilen sorulardan biri "Kurban Bayramı tatili kaç gün? Kurban Bayramında 9 gün tatil var mı?" oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatiline dair açıklamalarda bulundu. İşte Kurban Bayramı tarihi 2021....

KURBAN BAYRAMI TARİHİ 2021 HANGİ GÜN? BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arefe günü yarım gün, Salıdan Cuma'ya kadar tam gün tatildir. Pazartesi günü yarım günü tam gün idari tatil olarak belirledik. 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahı kadar sürecek tatile kavuşmuş olacak" ifadelerini kullandı. Böylece bu sene kurban bayramında 9 gün tatil olacak.

2021 KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Bu yıl kurban bayramında hafta sonları da dahil olmak üzere 9 gün tatil yapılacak.

Arefe Günü- 19 Temmuz 2021 Pazartesi
Kurban Bayramı'nın 1. günü- 20 Temmuz 2021 Salı
Kurban Bayramı'nın 2. günü- 21 Temmuz 2021 Çarşamba
Kurban Bayramı'nın 3. günü- 22 Temmuz 2021 Perşembe
Kurban Bayramı'nın 4. günü- 23 Temmuz 2021 Cuma

KURBAN BAYRAMI HAKKINDA

Kurban Bayramı, Müslümanlar tarafından Hicrî takvime göre Zilhicce ayının 10. gününden itibaren dört gün boyunca kutlanan dinî bir bayramdır. Zilhicce ayının onuncu, on birinci ve on ikinci günlerine 'Eyyâm-ı nahr' (Kesme günleri) ve bir önceki gün olan Zilhicce ayının dokuzuncu gününe Arife denir. Kurban Bayramı, aynı zamanda İslam âleminin her yıl Mekke'de hac farizasını ifa ettikleri vakittir.

Kurban Bayramı, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan birçok ülkede dinî bayram olmasının yanı sıra resmî tatil ilan edilir. Ramazan Bayramı ile beraber İslam dinindeki en önemli iki bayramdan biridir.

kurban bayramı tatili 2021
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx