Diyanet yaz kuran kursu kayıtları 2021

Diyanet yaz kuran kursu bugün başladı. Ancak yaz kuran kursu kayıtlar 11 Temmuz'a kadar devam ediyor. Yaz kuran kursuna kayıt yaptırmak isteyen çocuklar ve gençler www.diyanet.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapabilecek. İşte 2021 diyanet yaz kuran kursu başvuru ekranı...

Diyanet yaz kuran kursu kayıtları 2021
Diyanet yaz kuran kursu kayıtları 2021
Bu içerik 43 kez okundu.

Yaz kuran kursu kayıtları ne zaman başlıyor? Sorusu öğrenci ve veliler tarafından merak konusu oldu. Yaz ayını dini bilgileri öğrenmek için kullanan öğrenciler cami, kurs veya diyanet.gov.tr adresi üzerinden kuran kursu için kayıt olabilecek. Konuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan açıklama geldi.

YAZ KUR'AN KURSU BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR, NE ZAMAN BİTİYOR?

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl düzenlenecek yaz Kur'an kursları bugün başladı.

Başkanlıktan yapılan açıklamaya göre, başvurular, cami, kurs veya "www.diyanet.gov.tr" internet adresi üzerinden 11 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Kurslara 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençler kayıt yaptırabilecek. Buna göre, 4-9 yaş grubundaki öğrencilerin velileri, bölgesindeki en yakın Kur'an kursuna bizzat veya web sitesi üzerinden başvurabilecek. Bu gruba sadece yüz yüze eğitim verilecek.

10-15 yaş arasındaki öğrenci velilerinin, yine bizzat ya da web sitesi üzerinden yapabileceği başvuruların ardından eğitimler tercihe göre yüz yüze veya çevrim içi olacak. 16-22 yaş arası öğrencilerin başvuruları ise web sitesi üzerinden alınacak, eğitimler sadece çevrim içi olacak.

Kur'an kurslarına, 7 yaş ve üzeri engelliler için de başvuru yapılabilecek.

Kurslardaki öğrencilerin her gün ateşi ölçülecek, hastalık belirtisi olanlar en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecek.

Kovid-19 tedbirleriyle yurt genelinde 5 Temmuz Pazartesi başlayacak Kur'an kursları 20 Ağustos Cuma günü sona erecek.

Diyanet yaz kuran kursu kayıt ekranı: 2021 Yaz kuran kursu ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor? | Gündem Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx