Sanayi Tipi Ocak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modern işletmelerde, geniş gruplara yemek pişirmek için sanayi tipi ocak kullanılır.

Sanayi Tipi Ocak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sanayi Tipi Ocak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Haber Ekspres
Bu içerik 59 kez okundu.

 

Modern işletmelerde, geniş gruplara yemek pişirmek için sanayi tipi ocak kullanılır. Piyasada çeşitli ebatta, paslanmaz çelik malzemeler kullanılarak üretilen birçok ocak çeşidi bulunmaktadır. Bu modeller arasından kullanıcılar ihtiyaçlarına göre tercihlerini yapmaktadır. 

Set Üstü Ocak

Sektörde pek çok set üstü ocak modeli ve çeşidi bulunmaktadır. Doğalgazlı, tüp gazlı, elektrikli ve indüksiyonlu ocakları sayabiliriz. Hepsinin çalışma sistemi farklıdır.  “Ben ateşi görerek yemek pişirmek istiyorum” diyorsanız gazlı ocakları tercih etmelisiniz. Gelişen teknolojiyle güvenlik önlemleri arttırılan gazlı ocaklar endüstriyel mutfaklarda halen en çok tercih edilen ocak modelleri arasında ilk sıralarda yerini alır.  Set üstü ocaklar, farklı ebatlarda olanlar ve bir kaç gözlü ocak tamamen mutfak kapasitesinin, yemek pişirme alışkanlığı ve miktarına göre seçilmelidir.  Standart üretimlerde set üstü ocaklar tek yanmalı, çift yanmalı, üç yanmalı olarak üretilir. İhtiyacınıza göre farklı özelliklerde ocak istemeniz halinde belirli bir süre içinde özel imalat ocağınız üretilebilir.

Endüstriyel Set Üstü Ocak

Lokanta, dönerci, kafeterya gibi işletmeler tercihini endüstriyel set üstü ocak tercihi yaparak kullanıyor. Bu ocaklar doğalgaz ve LPG ile çalışır.  Doğalgaz ile çalışan Ocaklara 20 Mbar ve üzeri basınç gerekir. Endüstriyel set üstü ocaklar yoğun sirkülasyonu olan mutfaklar için kullanılacağından daha dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmişlerdir.  Ebatları büyüktür. Endüstriyel ocaklar diğer ocaklara göre daha fazla kaloride enerji vererek hızlı pişirmeyi sağlar. Paslanmaz çelik malzemeyle üretilmiş olup hijyen açısından çok kullanışlıdır.

Sanayi Tipi Ocak

Sanayi tipi ocaklar, endüstriyel mutfaklarda kullanılan en önemli ocaklardır. Altı grupta toplanan bu ocaklar kullanım amacına göre tercih edilir.  Elektrikli modelleri de üretilen sanayi tipi ocak çeşitleri maliyet açısından fazla kullanılmamaktadır.

Sanayi tipi ocak alırken en çok dikkat edilecek konulardan biri yasalarla düzenlenen bir zorunluluk olan Gazmer firmasının denetlemesi sonucu onay almış ürünlerin tercih edilmesidir.  Gazmer firması denetimiyle onay almış sanayi tipi ocak satın almazsanız sertifika denetimlerinde ceza kesilmesi kaçınılmaz olacaktır. Güvenlik açısından ocaklarda emniyet ventilli gaz kesici sistemler kullanılmaktadır.  Ayrıca ürünün TSE ve CE belgesi olmasına dikkat edilmelidir.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx