Haber Kartal ile yeni bir yerel habercilik deneyimine hazır olun

Konuşamayanın yerine konuşmak, söylenemeyeni söylemek, saklananı bulmaya çalışmak mesleği olan gazetecilik, dünya üzerindeki en zorlu mesleklerden biridir.

Haber Kartal ile yeni bir yerel habercilik deneyimine hazır olun
Haber Kartal ile yeni bir yerel habercilik deneyimine hazır olun Haber Ekspres
Bu içerik 29 kez okundu.

 

Konuşamayanın yerine konuşmak, söylenemeyeni söylemek, saklananı bulmaya çalışmak mesleği olan gazetecilik, dünya üzerindeki en zorlu mesleklerden biridir.

Bu mesleğin hakkını veren ve toplumu gerçeklerle tanıştırmayı başarmak, büyük bir azim, emek ve deneyim gerektirmektedir.

Haber Kartal günümüzde artan iletişim imkanları ile iyice ayyuka çıkan bilgi kirliliği içerisinde okurlarına her zaman doğru ve tarafsız haberler iletmek amacıyla yayın hayatına atılmıştır.

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de gazetecilik halkın gözlerden uzakta olup bitenleri öğrenmeleri için en kuvvetli araç olma özelliğini sürdürmektedir.

Tecrübeli ve enerjik bir ekiple kaliteli ve doğru haber

Kuvvetli duruşunu beraber çalışan tecrübeli, her biri alanlarında deneyimli basın emekçilerinin döktüğü tere borçlu olan haber kurumu şu an yayınlarını internet sitesi üzerinden gerçekleştirmektedir.

Yayın mottosu bağımsız, cesur, doğru, tarafsız habercilik ve yayın gerçekleştirmek olan site, gazetecilik etiğini her şeyin üzerinde tutarak yayın yapmaktadır.

Hiçbir kurumun bayrak taşıyıcılığını yapmadan, yapılan haber ister hırsızlık ister cinayet ister bir iş kazası olsun, olan biteni tüm çıplaklığı ile hiçbir yorum katmadan aktarmak için yayın yapan Haber Kartal ve tüm çalışanları, halkın içinde yaşadıkları toplumu ilgilendiren olaylarla ilgili doğru bilgi alması için çalışmaktadır.

Gazetecilik etik kurallarına saygılı bir kurum

Gazetecilik faaliyetleri yasalarla ve ilkelerle belirlenmiş, çok ciddi bir meslek dalıdır.

Günümüzde internet yayıncılığı yapan veya bu alanda eğitim almamış ancak yazılı ve görsel medyada yazı yapan, program yapan birçok isim, yaptıkları “haberler” ve yazdıkları “makaleler” ile toplumda büyük rahatsızlıklar yaratabilmektedir.

Haber Kartal çalışanlarının hepsi, aşağıda bir kısmını görebileceğiniz etik ilkelerine uyarak görev yapmaktadırlar.

  • Gazeteci, gerçekleri nesnel biçimde, değiştirmeden, yorumlamadan, sansürlemeden aktarmalıdır.
  • Masumiyet karinesine karşı saygılı olmalı, suçluluğu mahkeme tarafından onanmamış kimseyi suçlayacak yayın yapmamalıdır.
  • Zanlı, sanık ve mahkumların yakınlarını teşhir etmemelidir.
  • Yaşı 18 yaşından küçük kişiler hakkında haber yaparken veya onlarla röportaj yaparken ebeveynlerinden izin alınmalıdır.
  • Cinsel içerikli saldırılara maruz kalan kurbanların isimleri ve fotoğrafları asla paylaşılmamalıdır.
  • Şiddeti haklı gösteren, özendiren, kışkırtan haberler yapmamalıdır.

Günümüzde birçok haber yayını yapan kurumun göz ardı ettiği bu etik kurallara Haber Kartal harfiyen uymakta, okurları arasında da bu kuralların bilinirliğinin artması için çalışmalar yapmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.