TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 21-05-2021 12:03   Güncelleme : 21-05-2021 12:03

Haber alma özgürlüğü insan hakları kapsamında yer alıyor

Bireylerin bulundukları kentten, ülkeden, semtten hatta sevdiklerinden haberdar olabilmeleri haber alma özgürlüğü kapsamında değerlendirilebiliyor.

Haber alma özgürlüğü insan hakları kapsamında yer alıyor

Bireylerin bulundukları kentten, ülkeden, semtten hatta sevdiklerinden haberdar olabilmeleri haber alma özgürlüğü kapsamında değerlendirilebiliyor. Bu nedenle de haber alma özgürlüğü temel insan hakları kapsamında tutuluyor. 1bilgi.com içerdiği özgün ve tarafsız haberler ile bireylerin haber alma özgürlüklerine katkı sağlıyor. Güncel haberlerden, iş yaşamına, kültür sanattan sağlığa kadar birçok haberin ve kategorinin yer aldığı 1bilgi.com teknoloji haberleri noktasında da son derece duyarlı ve donanımlı bir şekilde okuyucunun karşısına çıkıyor.

1bilgi.com teknolojiyi yakından takip ediyor

1bilgi.com teknolojik anlamda faaliyet gösteren muhabirleri ve tecrübeli editörleri sayesinde son derece faydalı teknoloji haberlerinin yazılmasına katkı sağlıyor. Her zaman ilkeli bir duruş sergileyen 1bilgi.com bu anlamda gazeteciliğin gerektirdiği tüm etik ve ahlaki ilkelerin varlığının farkında ve bilincinde olarak habercilik faaliyeti gösteriyor. Ayrıca 1bilgi.com, Ankara’da başladığı habercilik faaliyetlerine Türkiye’nin en güvenilir ve en objektif haber kanalı olarak devam etmeyi arzuluyor. Bu yolda her gün kendini geliştirmeyi gaye edinen 1bilgi.com, bu yüzden tecrübeli ve profesyonel bir kadro ile habercilik yapıyor. Kültür sanat, sağlık, eğitim, teknoloji, seyahat, politika, ekonomi başta olmak üzere birçok konu hakkında özgün haberleri ileten 1bilgi.com tarafsızlığa oldukça önem veriyor. Haberciliğin temel prensiplerinden olan tarafsızlık ajansların ve köşe yazarlarının güvenilirliğini arttıran önemli bir etken olarak kabul ediliyor. Çünkü haber alma özgürlüğü kapsamında toplumlara haber sunan kuruluşların itimat edilir olması gerekiyor.

Kaynak: https://1bilgi.com/teknoloji-haberleri