Şentop'tan Biden'a tepki: İlişkilere zarar verecek mahiyette

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklaması hakkında, "Türkiye ve ABD arasındaki insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve karşılıklı dostluğa dayalı ilişkilerine zarar verecek mahiyette bi

Şentop'tan Biden'a tepki: İlişkilere zarar verecek mahiyette
Şentop'tan Biden'a tepki: İlişkilere zarar verecek mahiyette
Bu içerik 33 kez okundu.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklaması hakkında, "Türkiye ve ABD arasındaki insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve karşılıklı dostluğa dayalı ilişkilerine zarar verecek mahiyette bir açıklamadır" dedi.

TBMM Başkanı Şentop, Savaş Suçları Fotoğraf Sergisi'nde konuştu.

ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin olarak "soykırım" tanımını kullanmasına tepki gösteren Şentop, "ABD Başkanı'nın sözde soykırım açıklaması; hukuku, siyasi ve tarihi birikimini hiçe sayan bir açıklamadır. Bu, ABD'nin evrensel hukuk ve bilimle çelişkisini ortaya koyduğu gibi, Türkiye ve ABD arasındaki insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve karşılıklı dostluğa dayalı ilişkilerine zarar verecek mahiyette bir açıklamadır" dedi.

"TÜRKİYE HAKKINDA KONUŞURKEN DİKKATLİ OLMALARI GEREKİR"

Şentop, "TBMM Başkanı olarak, devletimize, milletimize, tarihimize yapılan bu büyük iftirayı reddediyorum. Hele hele tarihi, hatta bugünü ayrımcılık, ırkçılık, soykırım, ülke dışında insanlığa karşı suçlarla sabıkalı olan ülkelerin yetkililerinin Türkiye hakkında konuşurken çok daha dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatmak isterim" ifadelerini kullandı.

Şentop, "Ermenistan ve Ermeni diasporasının, 'Büyük Ermenistan' hayaline kapılarak Ermenileri sözde 'soykırım' iddialarıyla Türkiye'ye yönelik nefret duygularıyla tahrik etmelerinin bir sonucu olarak bölgesel istikrarsızlığın müsebbibi oldukları aşikardır" diye konuştu.

mustafa şentop son dakika joe biden son dakika haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx