İran yerli aşısı seri üretimde

Dünyadan Haberler - İran, ilk yerli aşısı Covıran Bereket'i 29 Aralık 2020'de ilk kez insan üzerinde test etmiş ve başarılı sonuçlar almıştı. Ülke ilk yerli aşısında seri üretime geçti.

İran yerli aşısı seri üretimde
İran yerli aşısı seri üretimde
Bu içerik 26 kez okundu.

İran, koronavirüse karşı geliştirilen yerli aşı Covıran Bereket’in seri üretimine başladı. İran Bilim Kurulu’nun katılımıyla, başkent Tahran’da bir otelde düzenlenen programda Faz-3 çalışmalarına devam edilen yerli aşı gönüllüler üzerinde uygulandı. Covıran bereket, koronavirüsle ulusal mücadele kurulu üyeleri ile eski bir öğretim görevlisine yapıldı.

İran Bilim Kurulu yerli aşı Covıran Bereket’in seri üretimine başladıklarını ve birkaç aya kadar ülkenin aşı sorununun kalmayacağını açıkladı. Mayıs’ta 1 milyon, Haziran’da 3,5 milyon, Temmuz’da 12 milyon ve Ağustos’ta 15 milyon doz olmak üzere Eylül’e kadar 30 milyondan fazla doz üretilerek aşıların sağlık bakanlığına teslim edilmesi bekleniyor.

İran, ilk yerli aşısı Covıran’ı ilk kez 29 Aralık 2020’de insan üzerinde test etmiş ve başarılı sonuçlar alındığını açıklamıştı. İlk aşıyı bilim kurulunun başındaki Muhammed Muhbir’in kızı Tayyibe Muhbir olmuştu.

iran haberler haber videosu aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx