İngiltere'den sosyal medya boykotu

Son Dakika Dünya Haberleri - Sosyal medyada nefret söylemlerinin artması üzerine İngiliz futbol ligi harekete geçti. Birçok İngiliz kulübü sosyal medya şirketlerini daha fazlasını yapmaları için boykot edecek. Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını 3 günlüğüne kapatacak.

İngiltere'den sosyal medya boykotu
İngiltere'den sosyal medya boykotu
Bu içerik 28 kez okundu.

İNGİLİZ FUTBOL KULÜPLERİ HESAPLARINI 3 GÜN KAPATACAK

Facebook, Twitter, Instagram... Sosyal medya ortamında artan nefret söylemini azaltmaları için daha fazlasını yapmamakla suçlanıyor. Bu kapsamda ilk adım İngiltere Premier Lig'den geldi. İngiliz futbol kulüpleri sosyal medya hesaplarını 3 günlüğüne kapatma kararı aldı.

İngiltere Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, kulüpler 30 Nisan saat 15.00'te sosyal medya hesaplarını kapatacak ve bu boykot 3 Mayıs 23.59'a kadar sürecek. Açıklamada Premier Lig başta olmak üzere tüm liglerdeki takımların bu boykota katılacağı bildirildi.

SOSYAL MEDYADA NEFRET SÖYLEMİ ENGELLENSİN ÇAĞRISI

Çok sayıda İngiliz kulübünün şimdiden katılacağını duyurduğu protestonun amacı, sosyal medya şirketlerine çevrimiçi nefreti ortadan kaldırmaya yönelik daha fazlasını yapmaları gerektiğini vurgulamak olarak duyuruldu.

İngiliz futbol camiası taleplerini şubat ayında yayınlanan bir mektupla açıklamış, sosyal medyada saldırgan gönderilerin filtrelenmesi, engellenmesi ve hızlı bir şekilde kaldırılması ile birlikte yeni kayıtlar için iyileştirilmiş bir doğrulama sürecinin yapılması gerektiğini dile getirmişlerdi.

sosyal medya ingiltere spor futbol boykot twitter facebook instagram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx