7 bin nüfuslu mahalle karantinaya alındı!

Eskişehir'de, Tepebaşı Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararı ile kent merkezin 20 kilometre uzaklıktaki, yaklaşık 7 bin nüfuslu Çukurhisar mahallesi karantina altına alındı. KONTROL ÇALIŞMALARI BAŞLADI Mahallenin 3 yönde

7 bin nüfuslu mahalle karantinaya alındı!
7 bin nüfuslu mahalle karantinaya alındı!
Bu içerik 22 kez okundu.

Eskişehir'de, Tepebaşı Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararı ile kent merkezin 20 kilometre uzaklıktaki, yaklaşık 7 bin nüfuslu Çukurhisar mahallesi karantina altına alındı.

KONTROL ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Mahallenin 3 yönden giriş çıkışı jandarma ve belediye ekiplerince kapatıldı. Çukurhisar Jandarma Karakol Komutanlığı devriyeleri de mahalle içinde kontrol çalışmalarına başladı.

"10 GÜN SÜREYLE KARANTİNAYA ALINDI"

İHA'da yer alan habere göre konuyla ilgili konuşan Çukurhisar Yeni Mahalle Muhtarı Fatih Alp, mahallenin 10 gün süreyle karantinaya alındığını ve giriş-çıkışların jandarma kontrolünde gerçekleştirildiğinden bahsetti. Muhtar Fatih Alp, “Tepebaşı Kaymakamı başkanlığında toplanan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca, vaka sayılarının artışından dolayı 10 gün süreyle mahallemiz karantinaya alındı.

"GİRİŞ ÇIKIŞLAR JANDARMA KONTROLÜNDE"

Mahallemize giriş çıkışlar jandarma kontrolüyle yapılıyor. HES kodu ve çalışma belgesi soruluyor. Ayrıca mahallemizden çıkışlar yasaklandı. En yakın zamanda sağlığımıza kavuşmayı bekliyoruz.

"VAKA SAYIMIZDA ARTIŞ OLDU"

Şu anda hastanede yatan hastamız yok. Vakalarımız o kadar ağır değil. Fakat mahalle genelinde vaka sayımızda artış olduğu için bu kararı alındı, 10 gün giriş ve çıkışlar yasaklandı” diye konuştu.

"ESKİŞEHİR'DE ÇALIŞAN İNSAN ÇOK FAZLA"

Muhtar Fatih Alp, mahalleden Eskişehir’e iş için gidip gelen çok sayıda kişi olduğunu, bundan kaynaklı bir artıştan şüphelendiklerini ifade ederek, “Mahallemizde bulaştırılabilecek bir toplantı olmadı, ama mahallemiz Eskişehir'e çok yakın ve gidiş gelişler de çok fazla. Çalışanlar genellikle Eskişehir'de olduğundan bu şekilde temaslılarımız var” dedi.

son dakika son dakika haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx