Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Engin Altay için suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın sözleri hakkında suç duyurusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarının Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdikleri dilekçede, "Şikayet edilen, şikay

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Engin Altay için suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Engin Altay için suç duyurusu
Bu içerik 22 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın sözleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarının Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdikleri dilekçede, "Şikayet edilen, şikayete konu açıklamalarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızı, geçmişte 27 Mayıs Darbesi sonrası idam edilmiş merhum Başbakan Adnan Menderes'in akıbetiyle tehdit ederek açıkça atılı suç işlemiştir" denildi.

Suç duyurusuna ilişkin yapılan açıklamada, "Son olarak soruşturma yürütülen '104 amiral bildirisinde' de 'aksi halde' ile başlayan cümlenin vurgulamaya çalıştığı akıbet de 'Menderes'in Akıbeti'dir. 104 amiral bildirisinde örtülü olarak vurgulanan akıbet, Engin Altay tarafından açıkça ifade edilmiştir. 104 amiral bildirisinin muhtevası ile Engin Altay'ın açıklamaları arasındaki benzerlik dikkat çekicidir. Dolayısıyla şikayete konu açıklamalar ile 104 amiral bildiri arasında bir bağlantı olup olmadığının da araştırılmasını ve varsa soruşturmanın birlikte yürütülmesini talep edilmiştir" denildi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sarf ettiği sözler gerekçesiyle, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında, Erdoğan'ın avukatının şikayet üzerine "tehdit" suçundan soruşturma başlattı.

engin altay recep tayyip erdoğan son dakika suç duyurusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx