Pınar Gültekin'in Katili Avcı'nın Eşi İlk Defa Konuştu

Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı'nın boşanma sürecinde olan karısı Eda Avcı, bugünkü mahkemede şahit olarak dinlendi. Hakim, Cemal Metin Avcı'nın tutukluluk durumunun sürmesine, kardeşi Mertcan Avcı'nın serbest bırakılmasına karar verdi.

Pınar Gültekin'in Katili Avcı'nın Eşi İlk Defa Konuştu
Pınar Gültekin'in Katili Avcı'nın Eşi İlk Defa Konuştu
Bu içerik 9 kez okundu.

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, zanlılar Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı tutuklu oldukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemini kullanarak katıldı. Gültekin'in ailesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, Muğla Barosu temsilcileri, kadın hakları derneklerinin mensupları ile taraf avukatları katılım sağladı.  "Reddi hakim" istemi Muğla 1. Ağır Ceza mahkemesi aracılığıyla kabul edilmedi.

İLK DEFA KONUŞTU

Mahkemede şahit olarak dinlenen zanlı Avcı'nın boşanma sürecindeki eşi Eda Avcı, durumu jandarmanın kayınpederini telefon ile aramasıyla öğrendiğini dile getirdi.

Hadiseden sonraki pazartesi günü avukatın, karısının bir kızla ilişkisi olduğunu belirtmesinin ardından bağ evine gittiğini söyleyen Avcı, evin oldukça temiz olmasının ilgisini çektiğini ifade etti.

Eda Avcı, "Bağ evinde iyi bir temizlik yapıldığını fark ettim. Avukat bana eşimin bir kızla ilişkisini olduğunu, kızın kayıp olduğunu ve ifadeye çağrıldığını söyledi. İlk önce cinayetten bahsetmediler. Daha sonra öğrendim. Böyle bir şey yapmış olabilir mi diye sürekli konuştuk." dedi.

Eda Avcı, Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir'in, 'Daha önce Cemal Metin Avcı'nın suçunu itiraf etmemişken niye bağ evine gittiniz' sorusuna, "Biz bağ evine sürekli gidiyoruz. Bağ evine kayınvalidem, kayınpederim ve eşimin ortağıyla gittim. Orada da yaklaşık 20 dakika bulundum. Sosyal medyada sürekli kızın fotoğrafı paylaşılıyordu. İlişkisini öğrendim, kız kayıptı ve Cemal öldürdü mü acaba? diye ve olmuşsa bu olay bağ evinde olmuştur diye bağ evine gece gittim. Aldatılan kişi olarak bağ evinde olabileceklerini düşündüm ve oraya gittim." cevabını verdi.

Avcı, Epözdemir'in "Cinayet sonrası bir anormallik sezdiniz mi?" sorusuna, "Çok sakindir normalde ama daha da sakin ve durgundu. Yemek yemedi. Sordum 'Bir şey yok.' dedi ama ben bir şey olduğunu anladım." cevabını verdi.

Zanlılardan Mertcan Avcı'nın kız arkadaşı Bensu Cantekin de Mertcan'ın 5 senedir erkek arkadaşı olduğunu, durumla alakalı çok bir bilgisinin olmadığını, davranışlarında da  bir anormallik görmediğini söyledi.

Mertcan'ın abisiyle güçlü bir ilişkisi olmadığını öne süren Cantekin, "Ona yardım ederdi sadece. Bağ evine arada içki götürürdü. Olayı Mertcan kendi söyledi, abisinin alındığını söyledi. Pınar Gültekin'in kaybolmasıyla ilgili gözaltına alındığını söyledi. Olayın geniş içeriğini ise daha sonra basından öğrendim." diye konuştu.

Zanlı Mertcan Avcı da pazartesi sabahı 2 polisin iş yerine gittiğini, güvenlik kamerası kayıtlarına bakmak istediklerini söyledi.

Polise 'Ne oldu?' sorusunu yönelttiklerinde, abisinin Pınar Gültekin'in kaybolmasıyla alakalı gözaltına alındığını dile getirdiğini belirten Avcı, durumu ilk defa o zaman öğrendiklerini iddia etti.

"O zaman benim psikolojim çok kötü oldu, bana ve babama sorular sordular. Pınar Gültekin'in kaybolmasıyla ilgili en son abimle görüştüğünü söylediler. Olayı o zaman öğrendim." diyen  Avcı, mahkeme başkanının, "Daha önceki ifadelerinde bunları neden söylemedin?" sorusuna, "Ben söylediğimi hatırlıyorum." yanıtını verdi.

Ardından hakim 2 tanığın daha ifadesini aldı.

Söz hakkı verilen Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, şahit ifadelerinin ezberletilmiş ve kurgulatılmış ifadeler olduğunu öne sürdü. Cinayetin tasarlanarak organize bir şekilde işlendiğini öne süren Epözdemir, "Sanık daha cinayeti itiraf etmeden eşi, anne ve babası cinayet mahalline gidiyor. Bu kişileri bağ evine götüren motivasyon acaba neydi? Aslında bu çok açık. Bu kişilerin olay mahalli yakınında araç plaka kayıtları ve sigara izmaritleri var. Bunlar olay mahalline suç delillerini yok etmek ve gizlemek için gitmişlerdir." dedi.

Epözdemir, duruşmaya yollanan bilirkişi raporuna da itiraz ederek, raporun objektif ile bilimselliğe uzak olduğunu, karara elverişli olmadığını savunarak, fizik ile kimya mühendislerinden oluşan ekibin yeni bir rapor hazırlanması gerektiğini söyledi.

Mertcan Avcı'nın da cinayete iştirak ettiğini öne süren Epözdemir, zanlının daha önce verdiği ifadelerinde sevgilisini anlattığı ifadeler arasında çelişki olduğunu, yargılamanın sonucuna göre yeniden Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet edeceklerini belirtti.

SERBEST BIRAKILDI

Mahkeme kurulu, tutuklu zanlı Cemal Metin Avcı’nın tutukluluk durumunun sürmesine, kardeşi Mertcan Avcı’nın da imza atma sormluluğu ve yurt dışı çıkış yasağı ile beraber serbest bırakılmasına karar verdi.

İLİşKİLİ HABERLER Pınar Gültekin Cinayetinde İddianame Tamamlandı

Pınar Gültekin Cinayetinde İddianame Tamamlandı

Pınar Gültekin'in Davası Başladı

Pınar Gültekin'in Davası Başladı

Pınar Gültekin Davasında Önemli Gelişme

Pınar Gültekin Davasında Önemli Gelişme

Pınar Gültekin Davasında Olay Gelişme, Reddi Hakim Talebi Reddedildi

Pınar Gültekin Davasında Olay Gelişme, Reddi Hakim Talebi Reddedildi

Haberler Son Dakika Haberler Haber Güncel Haberler Güncel Haber En Son Haberler Son Haberler Son Dakika Haber Son Dakika Haber365 Haber 365
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti