Eski Tuğamiral Ertürk: Gara operasyonu fiyasko, Akar’a düşen derhal istifa etmek

Gara operasyonuyla ilgili tartışmalar devam ediyor. İktidarın büyük bir basari olarak lanse ettiği ve yurtiçinde HDP’ye karşı bir kampanyaya dönüştürdüğü ope...

Eski Tuğamiral Ertürk: Gara operasyonu fiyasko, Akar’a düşen derhal istifa etmek
Eski Tuğamiral Ertürk: Gara operasyonu fiyasko, Akar’a düşen derhal istifa etmek
Bu içerik 16 kez okundu.


Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk, sosyal medya hesabından operasyonu ‘fiyasko’ olarak niteleyerek sorumluluğu olduğunu belirttiği Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın istifa etmesi gerektiğini kaydetti.

“AKAR İSTİFA ETMELİ, ÇAĞDAŞ ÜLKELERDE BÖYLE OLUYOR”

 

Bu fiyasko operasyondan ve 16 şehidimizden sonra Hulusi Akar’a düşen sorumluluk derhal istifa etmektir! Kabile devletleri hariç çağdaş ülkelerde bu böyle oluyor.

— Türker Ertürk (@Orsatramola) February 15, 2021
“Bu fiyasko operasyondan ve 16 şehidimizden sonra Hulusi Akar’a düşen sorumluluk derhal istifa etmektir! Kabile devletleri hariç çağdaş ülkelerde bu böyle oluyor” diyen Ertürk, şöyle devam etti: “Kurtarma operasyonunun fiyaskoyla neticelenmesinin en büyük nedeni baskın şeklinde planlanan operasyonun ‘çarşamba günü müjde vereceğiz’ açıklamasıyla istemeden de olsa emare vermesi ve baskın niteliğinin ortadan kalkması ve işbirliği yapılan peşmerge ile PKK’ya haber uçması!”

İktidarın operasyon sonrasında siyasi rant peşinde olduğunu vurgulayan Ertürk, “Suudi Arabistan Kralı vefat ettiğinde üç gün yas ilan eden iktidar 16 Şehidimize yası çok görüyor ve yanlışları nedeniyle fiyasko olan kurtama operasyonunda sorumluğunun gereği olan istifayı düşünmüyor ama muhalefeti suçlayarak siyasi rant peşine düşüyor! Tek suçlu iktidardır!” dedi.
 

Harekat başarılı olunca medyaya verilen fotoğraflarda Hulusi Akar önde ve bizzat harekatı yönetti açıklamalarıyla. Fiyasko olunca fotoğrafta sadece Genelkurmay Başkanı. Başarıya siyasiler sahip çıkıyor başarısızlığı ise askerin üzerine atıyor. Halbuki fiyaskonun sorumlusu iktidar pic.twitter.com/MsVxQwluKH

— Türker Ertürk (@Orsatramola) February 15, 2021
“BAŞARI SİYASETÇİNİN, BAŞARISIZLIK ASKERİN”

Başarıyı siyasetçilerin üstlendiğini, başarısızlığın ise askere yüklendiğini kaydeden emekli asker Türker Ertürk, “Harekat başarılı olunca medyaya verilen fotoğraflarda Hulusi Akar önde ve bizzat harekatı yönetti açıklamalarıyla. Fiyasko olunca fotoğrafta sadece Genelkurmay Başkanı. Başarıya siyasiler sahip çıkıyor başarısızlığı ise askerin üzerine atıyor. Halbuki fiyaskonun sorumlusu iktidar” ifadelerini kullandı.
Eski Tuğamiral Ertürk: Gara operasyonu fiyasko Akar’a düşen derhal istifa etmek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
403 Forbidden

403 Forbidden


openresty