O kentte de 6 mutasyonlu vaka çıktı!

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Valilik Toplantı Salonu´nda gazetecilere açıklamada bulundu. Kentte koronavirüs vaka sayılarında azalma yaşandığını söyleyen Vali Ayaz, tedbiri elden bırakmamak gerektiğini kaydetti. Mutasyonlu virüs görü

O kentte de 6 mutasyonlu vaka çıktı!
O kentte de 6 mutasyonlu vaka çıktı!
Bu içerik 26 kez okundu.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Valilik Toplantı Salonu´nda gazetecilere açıklamada bulundu. Kentte koronavirüs vaka sayılarında azalma yaşandığını söyleyen Vali Ayaz, tedbiri elden bırakmamak gerektiğini kaydetti. Mutasyonlu virüs görülen iller arasında Çankırı´nın da olduğunu belirten Vali Ayaz, "Mutasyonlu virüsün Sağlık Bakanlığımızın açıklamalarından da anlaşıldığı üzere ülkemizde giderek görüldüğü il sayısı arttı.

"İLİMİZDE DE MUTASYONLU VİRÜS GÖRÜLDÜ"

İlimizde de görüldü. İlimizde de mutasyon virüs yani koronavirüsün yeni mutasyonu görüldü. Bunun en büyük riski bulaştırıcılığının çok yüksek olması. Onun için tüm vatandaşlarımızı dikkatli olmaya tekrar davet ediyoruz. İşin şakası yok" diye konuştu.

"AKTİF 6 VAKAMIZ MEVCUT"

DHA'da yer alan habere göre Vali Ayaz, mevcut ortaya çıkan vakalarla ilgili gereken tüm çalışmaların yapıldığını kaydederek, "Şahıslar izolasyonda. Genel durumları iyi. Yaşları genç. Hastalık henüz bitmedi, bitmesine de uzun bir süre var. Bir süre daha bu tedbirlerle beraber yaşamak durumunda kalacağız. Aktif şu anda 6 tane mutasyon koronavirüs vakamız mevcut.

"TEMASLI HERKES KARANTİNADA"

Evlerinde, çok sıkı denetimdeler izolasyon açısından. Takipleri devam ediyor. Çok geniş bir filyasyon çalışması yapıldı. Onlarla temaslı olan herkesi de karantinaya aldık. Bir ilerleme olmadı. 5 vaka biraz daha eski, 1 vaka biraz daha yeni.

"BULAŞMA ÖZELLİĞİ ÇOK YÜKSEK"

Onun için bağımsız olmaları da biraz virüsün farklı yollardan ilerlediğini gösteriyor. 5´i bağlantılı ama 1 i bağlantısız. Mutasyonun tespit edilen en büyük özelliği bulaşma hızı bir önceki varyanta göre çok yüksek. Bu da daha tedbirli olmayı gerektiriyor" ifadelerini kullandı.

son dakika haberler son dakika haberleri mutasyonlu virüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
403 Forbidden

403 Forbidden


openresty