15 Şubat'ta okullar açılacak mı?

Birinci dönem bitti, en çok merak edilen konu ise koronavirüs aşılamalarının uygulanmaya başlaması ile birlikte yüz yüze eğitime geri dönüşün yapılıp yapılmayacağı... MEB, 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri ile mezunlar için açılan

15 Şubat'ta okullar açılacak mı?
15 Şubat'ta okullar açılacak mı?
Bu içerik 36 kez okundu.

Birinci dönem bitti, en çok merak edilen konu ise koronavirüs aşılamalarının uygulanmaya başlaması ile birlikte yüz yüze eğitime geri dönüşün yapılıp yapılmayacağı... MEB, 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri ile mezunlar için açılan resmi okullardaki isteğe bağlı destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kurslarında ve 12'nci sınıflara yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitimin 22 Ocak'tan itibaren başlatılacağını bildirdi. Peki okullar yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

OKULLAR YÜZ YÜZE NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “15 Şubat’tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var” dedi.

KURSLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdiği resmi yazı ile 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitimin 22 Ocak’ta başlayacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne; destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim faaliyetleri konulu resmi yazı gönderdi. Yazıda, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında MEB’e bağlı resmi okulların 8. ve 12’nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik isteğe bağlı olarak açılan, destekleme ve yetiştirme kurslarındaki yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren tekrar başlatılacağı açıklandı.

Bu kapsamda kurslarda; öğrenci/kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek ve bir sınıf/grupta bulunması gereken en fazla öğrenci/kursiyer sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek.

Kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanların, salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalmaları sağlanabilecek. Kurslardaki iş ve işlemler mevzuat hükümleri çerçevesinde yürütülecek ve Covid-19 salgınıyla ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere ilgi hususlara titizlikle uyulacak.

meb son dakika açıklama okullar yüz yüze ne zaman açılacak? okullar açılacak mı?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
403 Forbidden

403 Forbidden


openresty