Talih kuşunun talihsizlikleri

Koronavirüsün damga vurduğu 2020 yılını geride bıraktığımız yeni yılın ilk günlerinde en çok tartışılan konulardan biri de Milli Piyango oldu. Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye çeyrek bilete isabet etti.

Talih kuşunun talihsizlikleri
Talih kuşunun talihsizlikleri
Bu içerik 25 kez okundu.

Koronavirüsün damga vurduğu 2020 yılını geride bıraktığımız yeni yılın ilk günlerinde en çok tartışılan konulardan biri de Milli Piyango oldu.

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye çeyrek bilete isabet etti. Şanslı numaraya ait 4 çeyrek biletten ise sadece biri satıldı.

Manisa Akhisar'da satılan çeyrek bileti alan şanslı vatandaş 25 milyon liralık ikramiyenin sahibi olurken, satılamayan 3 çeyrek biletin 75 milyon liralık ikramiyesi de Varlık Fonu'na kaldı.

'SMA' PAYLAŞIMLARIYLA GÜNDEME GELDİ

Dün ise Varlık Fonu'na devredilecek 75 milyon liralık tutar ayrı bir tartışmayla gündeme geldi.

SMA hastası çocuklar, sosyal medyanın gündemine ortak bir mesajla oturdu. Siyasi parti liderleri, sanatçılar "Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon TL SMA hastası çocuklar için kullanılsın" mesajını paylaştı.

Mesajların ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, "İlaç şirketlerinin baskısı ile çocuklarımızın kobay olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Ülkemizde SMA hastalığı görülmeyene, mevcut tüm hastalarımız tedavi edilene kadar mücadelemiz devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Tüm bu yaşananlardan sonra Milli Piyango'nun geçmiş yıllardaki talihsizlikleri de merak konusu oldu.

28 GÜN KALA BİLETİ ALDIĞINI FARK ETTİ

Onlardan biri geçtiğimiz yıl Aralık ayında yaşandı. 31 Aralık 2019'da gerçekleştirilen yılbaşı özel çekilişinde çeyrek bilete isabet eden 80 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanan talihlilerden sonuncusu zaman aşımı süresinin dolmasına 28 gün kala ortaya çıktı.

İzmir'de yaşayan talihli, genel müdürlüğe başvurarak, 20 milyon liralık ikramiyesini talep etti.

Talihli, yılbaşı çekilişi için bilet satın aldığını unuttuğunu belirterek, "İş yerimin kira kontratı yılbaşında dolacak. Bu nedenle eski kira sözleşmemi ararken, sözleşmenin yer aldığı dosyada bileti tesadüfen gördüm. Bilet aldığım tamamen aklımdan çıkmış" şeklinde konuştu.

Sisal Şans CEO'su Selim Ergün, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'ün sorularını yanıtlamıştı

70 MİLYON TL'LİK İKRAMİYE ZAMAN AŞIMINA UĞRADI

2018 yılında ise Milli Piyango İdaresi'nin yılbaşı çekilişinin 70 milyon liralık büyük ikramiyesi, talihlinin ortaya çıkmaması üzerine zaman aşımına uğradı. Büyük ikramiyeye ait numaraların bulunduğu biletin sevk merkezi İstanbul-Kadıköy olarak açıklanmıştı.

Bu süreçte Milli Piyango İdaresi, internet sitesine sayaç koyup 70 milyon liralık biletin kalan zaman aşımı süresini göstermişti.

Bu dönemde ayrıca bazı şahıslar yargıya giderek talihlinin kendileri olduğunu ancak bileti kaybettikleri iddiasında da bulunmuştu.

milli piyango haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti