İkna edildi, ailesi ile buluştu

Terör örgütü PKK/KCK'da çözülmeler sürerken, güvenlik güçlerince yapılan ikna çalışmaları sonucu örgüt mensubu 1 kadın teslim oldu. Meral Yıldız'ın haberine göre, İl Jandarma Komutanlığınca, terör örgütü PKK/KCK mensupların

İkna edildi, ailesi ile buluştu
İkna edildi, ailesi ile buluştu
Bu içerik 12 kez okundu.

Terör örgütü PKK/KCK'da çözülmeler sürerken, güvenlik güçlerince yapılan ikna çalışmaları sonucu örgüt mensubu 1 kadın teslim oldu.

Meral Yıldız'ın haberine göre, İl Jandarma Komutanlığınca, terör örgütü PKK/KCK mensuplarının ikna edilerek örgütten ayrılmalarını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda, 2012'da Van'ın Gürpınar ilçesinden terör örgütüne katılan ve 2012-2014 senelerinde Irak'ın Metina-Haftanin, 2014-2017'te Suriye, 2017-2020 yıllarında Irak'ın Gara-Pencewin-Asos bölgelerinde faaliyet yürüten bir kadın terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

İkna çabaları sonucu teslim olan kadın terörist, Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı'nda ailesiyle buluşturuldu. Ablası ve yakınlarıyla kucaklaşan terör örgütü mensubu, hayatının en önemli kararını vererek örgütten ayrıldığını ve devlete teslim olduğunu belirterek, "Çok zor şartlarda yaşıyorduk. Büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Bundan dolayı örgütte çözülmeler başladı ve devam ediyor. Birçok örgüt mensubu kaçmak için fırsat arıyor. Ben örgüt mensuplarına seslenmek istiyorum. Gelin teslim olun. Devletimizin sıcak yüzünü görün" dedi.

van haberleri edremit terör örgütü pkk son dakika haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.