E Fatura Sistemine Geçmenin Önemi

Günümüzde çoğu kurum artık e-fatura ile zorunlu olarak işlem yapmak zorundadır.

E Fatura Sistemine Geçmenin Önemi
E Fatura Sistemine Geçmenin Önemi Haber Ekspres
Bu içerik 40 kez okundu.

Günümüzde çoğu kurum artık e-fatura ile zorunlu olarak işlem yapmak zorundadır. E fatura işlemlerinin zorunlu kapsamda tutulduğu ve bundan mükellef olan kişilerin belirli zaman dilimlerinde e-fatura sistemine kurumunu geçirmiş olması gerekir. Eğer buna dikkat etmezse Vergi Usul kanunu çerçevesinde belirli bir yaptırıma tabi tutulabilir. Faydalanacak olduğunuz e-fatura sistemi de dahil daha detaylı bilgilendirmeyi alabilmek, kurumunuza dair foriba destek hattından faydalanabilmek için sitemiz içerisinde e-fatura kanalına dair her türlü sorunun cevabını bulabilirsiniz.

ERC Soft İle E-Arşiv Elektronik Fatura Kayıt Sistemi

Ticari anlamda büyük bir atılım olan ve devlet kurumlarının da özellikle kullandıkları e-arşiv, e-fatura işlemleri elektronik fatura kayıt sistemi olarak adlandırılmaktadır. Bu sistem dahilinde anahtar teslimi efatura sağlanarak sistemde ismi geçen kurum ve kuruluşların fatura bilgilerini düzenlerken kendilerinde saklamış oldukları kağıt dışında Gelir İdaresi Başkanlığına teslim edilmesi gereken ve kağıt olarak bulunmak zorunda olan bir nüshası gerekirdi. E-arşiv elektronik fatura kayıt sistemi ile beraber böyle bir yükümlülük ortadan kalkmış ve ikinci aşamada Gelir İdaresi Başkanlığına teslim edilmesi gereken fatura ile birlikte kişinin hazırlaması gereken faturanın da elektronik ortamda belgelenebilmesi mümkün hale gelmiştir.

Bu sayede kağıt israfının önüne geçilmek ile beraber arşivleme ve dosyaları saklama işlemlerinde de büyük bir adım atılmış olunmuştur. Kurum bazlı olarak bakıldığında arşivleme konusunda büyük bir kolaylık sağlayan e ticaretin de nabzının tutulduğu edm bilişim e-arşiv fatura hizmetlerinden faydalanabilmek ve uygun fiyatlar ile hizmet alabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti
Foxngame PUBG E-Pin Satış Hizmeti